Menu
Klubnyt 25. november kl. 18:17
Pingvin Cup 2016... 3. december kl . 09.00
Klubnyt
Vindruen og Elverloungen
Klubnyt
Kære naboer, forældre, medlemmer og andet godtfolk, så er der Jul i B73
Klubnyt
gavekort på 1000 kr
Klubnyt
Lyskæde til ære for Louise & Lille P.
Ugen kommende kampe
December 2016
3.
lørdag
09.00
Ølstykke FC
Spillet
Herrer
U10
U10 Drenge B (07) 5M Stævne VinterBOLD uge 48 • Pulje 6
Ledøje Idrætscenter Kunstgræsbane
B. 1973, Herlev
Ledøje Idrætscenter Kunstgræsbane
3.
lørdag
09.20
B. 1973, Herlev
Spillet
Herrer
U10
U10 Drenge B (07) 5M Stævne VinterBOLD uge 48 • Pulje 6
Ledøje Idrætscenter Kunstgræsbane
LSF (2)
Ledøje Idrætscenter Kunstgræsbane
3.
lørdag
10.00
Herfølge BK (1)
Spillet
Herrer
U12
U12 Drenge A (05) 8M VinterBOLD • Pulje 2
Herfølge Stadion Kunst
Kunstbane
B. 1973, Herlev
Herfølge Stadion Kunst
Kunstbane
3.
lørdag
10.00
BSF
Spillet
Herrer
U10
U10 Drenge B (07) 5M Stævne VinterBOLD uge 48 • Pulje 6
Ledøje Idrætscenter Kunstgræsbane
B. 1973, Herlev
Ledøje Idrætscenter Kunstgræsbane
3.
lørdag
10.20
B. 1973, Herlev
Spillet
Herrer
U10
U10 Drenge B (07) 5M Stævne VinterBOLD uge 48 • Pulje 6
Ledøje Idrætscenter Kunstgræsbane
Himmelev-Veddelev BK
Ledøje Idrætscenter Kunstgræsbane
3.
lørdag
10.50
Herstedøster IC
Spillet
Herrer
U11
U11 Drenge D (06) 8M VinterBOLD • Pulje 2
Albertslund Stadion Kunstgræs
B. 1973, Herlev
Albertslund Stadion Kunstgræs
3.
lørdag
12.30
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U12
U12 Drenge D (05) 8M VinterBOLD • Pulje 1
Virumgård kunstgræsbane
B. 1973, Herlev
Virumgård kunstgræsbane
3.
lørdag
12.30
Hillerød GI Damer 2010
Kvinder
U14
U14 Piger 1 (03) VinterBOLD • Pulje 2
Hillerød Stadion
Bella1973
Hillerød Stadion
3.
lørdag
15.30
HIK
Herrer
U15
U15 Drenge 3-4 (02) VinterBOLD • Pulje 4
Kunst, HIK
B. 1973, Herlev
Kunst, HIK
4.
søndag
09.00
B. 1973, Herlev
Herrer
U9
U9 Drenge A (08) 5M Stævne VinterBOLD uge 48 • Pulje 2
Top Danmark Hallen, kunstgræs
LSF
Top Danmark Hallen, kunstgræs
4.
søndag
09.00
Ølstykke FC
Herrer
U9
U9 Drenge C (08) 5M Stævne VinterBOLD uge 48 • Pulje 2
Bagsværd Stadion Kunstgræs
B. 1973, Herlev
Bagsværd Stadion Kunstgræs
4.
søndag
09.20
B. 1973, Herlev
Herrer
U10
U10 Drenge A (07) 5M Stævne VinterBOLD uge 48 • Pulje 5
Kunst, Vestamager Idrætsanlæg
AB Tårnby (1)
Kunst, Vestamager Idrætsanlæg
4.
søndag
09.20
BSF (1)
Herrer
U9
U9 Drenge A (08) 5M Stævne VinterBOLD uge 48 • Pulje 2
Top Danmark Hallen, kunstgræs
B. 1973, Herlev
Top Danmark Hallen, kunstgræs
4.
søndag
09.30
Husum Bk
Herrer
U9
U9 Drenge B (08) 5M Stævne VinterBOLD uge 48 • Pulje 4
Elverroad Kunstgræs
B. 1973, Herlev
Elverroad Kunstgræs
4.
søndag
09.40
Skovshoved IF
Herrer
U10
U10 Drenge A (07) 5M Stævne VinterBOLD uge 48 • Pulje 5
Kunst, Vestamager Idrætsanlæg
B. 1973, Herlev
Kunst, Vestamager Idrætsanlæg
4.
søndag
09.40
B. 1973, Herlev
Herrer
U9
U9 Drenge A (08) 5M Stævne VinterBOLD uge 48 • Pulje 2
Top Danmark Hallen, kunstgræs
Værløse BK
Top Danmark Hallen, kunstgræs
4.
søndag
09.40
B. 1973, Herlev
Herrer
U9
U9 Drenge C (08) 5M Stævne VinterBOLD uge 48 • Pulje 2
Bagsværd Stadion Kunstgræs
IF Hjorten
Bagsværd Stadion Kunstgræs
4.
søndag
09.50
B. 1973, Herlev
Herrer
U9
U9 Drenge B (08) 5M Stævne VinterBOLD uge 48 • Pulje 4
Elverroad Kunstgræs
Østerbro IF
Elverroad Kunstgræs
4.
søndag
10.00
B. 1973, Herlev
Herrer
U10
U10 Drenge A (07) 5M Stævne VinterBOLD uge 48 • Pulje 5
Kunst, Vestamager Idrætsanlæg
Sundby Bk. (2)
Kunst, Vestamager Idrætsanlæg
4.
søndag
10.00
Bagsværd BK
Herrer
U9
U9 Drenge A (08) 5M Stævne VinterBOLD uge 48 • Pulje 2
Top Danmark Hallen, kunstgræs
B. 1973, Herlev
Top Danmark Hallen, kunstgræs
4.
søndag
10.00
B. 1973, Herlev
Herrer
U9
U9 Drenge C (08) 5M Stævne VinterBOLD uge 48 • Pulje 2
Bagsværd Stadion Kunstgræs
Bagsværd BK (1)
Bagsværd Stadion Kunstgræs
4.
søndag
10.20
B.93 (2)
Herrer
U10
U10 Drenge A (07) 5M Stævne VinterBOLD uge 48 • Pulje 5
Kunst, Vestamager Idrætsanlæg
B. 1973, Herlev
Kunst, Vestamager Idrætsanlæg
4.
søndag
10.20
LSF
Herrer
U9
U9 Drenge C (08) 5M Stævne VinterBOLD uge 48 • Pulje 2
Bagsværd Stadion Kunstgræs
B. 1973, Herlev
Bagsværd Stadion Kunstgræs
4.
søndag
10.30
Bk. Skjold
Herrer
U9
U9 Drenge B (08) 5M Stævne VinterBOLD uge 48 • Pulje 4
Elverroad Kunstgræs
B. 1973, Herlev
Elverroad Kunstgræs
4.
søndag
10.50
B. 1973, Herlev
Herrer
U9
U9 Drenge B (08) 5M Stævne VinterBOLD uge 48 • Pulje 4
Elverroad Kunstgræs
BK Fix
Elverroad Kunstgræs
4.
søndag
12.30
B. 1973, Herlev
Herrer
U11
U11 Drenge B (06) 8M VinterBOLD • Pulje 7
Elverroad Kunstgræs
Taastrup FC
Elverroad Kunstgræs
4.
søndag
12.30
B. 1973, Herlev
Herrer
U13
U13 Drenge 1-2 (04) 8M VinterBOLD • Pulje 6
Elverroad Kunstgræs
FA 2000
Elverroad Kunstgræs
4.
søndag
13.45
Bella1973
Kvinder
U12
U12 Piger C (05) 8M VinterBOLD • Pulje 2
Elverroad Kunstgræs
Ringsted Dame FK
Elverroad Kunstgræs
4.
søndag
13.45
B. 1973, Herlev
Herrer
U13
U13 Drenge 4 (04) 8M VinterBOLD • Pulje 7
Elverroad Kunstgræs
HIK
Elverroad Kunstgræs
4.
søndag
15.00
B. 1973, Herlev
Herrer
U10
U10 Drenge C (07) 5M Stævne VinterBOLD uge 48 • Pulje 3
Værløse Stadion Kunstgræs
Værløse BK
Værløse Stadion Kunstgræs
4.
søndag
15.15
B. 1973, Herlev
Herrer
U15
U15 Drenge 1-2 (02) VinterBOLD • Pulje 4
Elverroad Kunstgræs
FA 2000
Elverroad Kunstgræs
4.
søndag
15.25
BSF
Herrer
U10
U10 Drenge C (07) 5M Stævne VinterBOLD uge 48 • Pulje 3
Værløse Stadion Kunstgræs
B. 1973, Herlev
Værløse Stadion Kunstgræs
4.
søndag
15.50
Hareskov IF
Herrer
U10
U10 Drenge C (07) 5M Stævne VinterBOLD uge 48 • Pulje 3
Værløse Stadion Kunstgræs
B. 1973, Herlev
Værløse Stadion Kunstgræs
4.
søndag
16.00
Taastrup FC
Herrer
U14
U14 Drenge 1-2 (03) VinterBOLD • Pulje 5
NyBolig Park - Kunstgræs
B. 1973, Herlev
NyBolig Park - Kunstgræs

VIP Bronze Sponsor

Eksklusiv Sponsor

Erhvervs Sponsor

Klub Sponsor

StillingSjællandsserien • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 IF Skjold Birkerød 11 8 2 1 26
2 Liria FK 11 8 1 2 25
3 Farum BK 11 6 4 1 22
4 BSF 11 7 0 4 21
5 FC Lejre 11 6 1 4 19
6 Brøndby 11 6 1 4 19
7 Allerød FK 11 5 2 4 17
8 Frederikssund 11 3 2 6 11
9 Herlev IF 11 2 3 6 9
10 Glostrup 11 2 2 7 8
11 B. 1973, Herlev 11 1 2 8 5
12 Helsinge Fodbold 11 1 2 8 5

facebook