Menu
Klubnyt I dag kl. 09:41
Weekendens lørdagsbold bød på sejr til damerne og nederlag til herrerne...
Klubnyt
Dagens maskot er Anita Ljatifi:
Klubnyt
Tilbud på sportsbrille fra MobilOptikeren
Klubnyt
Græsbanerne er åbne fra mandag d. 10. april
Klubnyt
Fællesskabsdag
Ugen kommende kampe
April 2017
23.
søndag
10.00
B. 1973, Herlev
Herrer
U15
U15 Drenge 3 (02) • Pulje 2
Elverroad
Hundige BK
Elverroad
23.
søndag
10.00
IF Skjold Birkerød
0.1
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 4 (04) • Pulje 2
Birkerød Stadion
4A
B. 1973, Herlev (1)
0.2
Birkerød Stadion
4A
23.
søndag
10.00
B. 1973, Herlev
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (07) 2 - 23. april • Pulje 4
Hedehusene ny Idrætspark
FHF
Hedehusene ny Idrætspark
23.
søndag
10.00
KFUM BK, Roskilde (1)
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (07) begynder- 23. april • Pulje 2
Lillevang Idrætscenter
B. 1973, Herlev
Lillevang Idrætscenter
23.
søndag
10.00
B. 1973, Herlev
Herrer
U6
U6 drenge 3-mands (11) - 23. april • Pulje 9
Vindinge Idrætspark
Vindinge IF (2)
Vindinge Idrætspark
23.
søndag
10.18
Farum BK (1)
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (07) 1 - 23. april • Pulje 2
Stavnsholt
B. 1973, Herlev
Stavnsholt
23.
søndag
10.18
B. 1973, Herlev
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (07) 3 - 23. april • Pulje 7
Albertslund Stadion
Albertslund IF
Albertslund Stadion
23.
søndag
10.30
Bella1973
Kvinder
U12
U12 Piger 3 begynder 8-mands (05) • Pulje 2
Elverroad
Rishøj Boldklub
Elverroad
23.
søndag
10.36
Tølløse BK
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (07) 2 - 23. april • Pulje 4
Hedehusene ny Idrætspark
B. 1973, Herlev
Hedehusene ny Idrætspark
23.
søndag
10.36
B. 1973, Herlev
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (07) begynder- 23. april • Pulje 2
Lillevang Idrætscenter
KFUM BK, Roskilde (2)
Lillevang Idrætscenter
23.
søndag
10.54
Bagsværd BK
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (07) 3 - 23. april • Pulje 7
Albertslund Stadion
B. 1973, Herlev
Albertslund Stadion
23.
søndag
10.54
B. 1973, Herlev
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (07) begynder- 23. april • Pulje 2
Lillevang Idrætscenter
Bagsværd BK
Lillevang Idrætscenter
23.
søndag
11.12
B. 1973, Herlev
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (07) 1 - 23. april • Pulje 2
Stavnsholt
LSF (1)
Stavnsholt
23.
søndag
11.12
BSF
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (07) begynder- 23. april • Pulje 2
Lillevang Idrætscenter
B. 1973, Herlev
Lillevang Idrætscenter
23.
søndag
11.30
B. 1973, Herlev
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (07) 2 - 23. april • Pulje 4
Hedehusene ny Idrætspark
Himmelev-Veddelev BK (1)
Hedehusene ny Idrætspark
23.
søndag
11.30
BSF
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (07) 3 - 23. april • Pulje 7
Albertslund Stadion
B. 1973, Herlev
Albertslund Stadion
23.
søndag
11.30
B. 1973, Herlev
Herrer
U6
U6 drenge 3-mands (11) - 23. april • Pulje 9
Vindinge Idrætspark
Himmelev-Veddelev BK (2)
Vindinge Idrætspark
23.
søndag
12.00
Høje Gladsaxe IF
Herrer
Senior
Serie 5 • Pulje 4
Grønnemose Skole
B. 1973, Herlev
Grønnemose Skole
23.
søndag
12.06
B. 1973, Herlev
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (07) 1 - 23. april • Pulje 2
Stavnsholt
Tuse IF
Stavnsholt
23.
søndag
12.06
Brøndbyernes IF (2)
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (07) 2 - 23. april • Pulje 4
Hedehusene ny Idrætspark
B. 1973, Herlev
Hedehusene ny Idrætspark
23.
søndag
12.06
BSF (2)
Herrer
U6
U6 drenge 3-mands (11) - 23. april • Pulje 9
Vindinge Idrætspark
B. 1973, Herlev
Vindinge Idrætspark
23.
søndag
12.24
B. 1973, Herlev
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (07) 3 - 23. april • Pulje 7
Albertslund Stadion
B. 82, Virum
Albertslund Stadion
23.
søndag
12.42
Brøndbyernes IF (2)
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (07) 1 - 23. april • Pulje 2
Stavnsholt
B. 1973, Herlev
Stavnsholt
23.
søndag
13.00
B. 1973, Herlev
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 2 (04) • Pulje 1
Elverroad
Frem Hellebæk
Elverroad
23.
søndag
14.30
B. 1973, Herlev
Herrer
U17
U17 Drenge 3 (00) • Pulje 2
Elverroad Kunstgræs
Greve Fodbold
Elverroad Kunstgræs
24.
mandag
19.30
B. 1973, Herlev
Herrer
Oldboys/girls
Old boys 2 • Pulje 3
Elverroad Kunstgræs
FC Hvidovre
Elverroad Kunstgræs
25.
tirsdag
18.30
PI Fodbold (2)
Kvinder
Senior
Kvinde LP 2017/18 - Øst • Pulje 1
Valby IP, tribunen
Bella1973 (1)
Valby IP, tribunen
25.
tirsdag
19.00
B. 1973, Herlev (1)
Herrer
Senior
Serie 4 • Pulje 5
Elverroad
Atletico Hilal
Elverroad
25.
tirsdag
19.00
HB/NKF
Kvinder
Senior
8-Kvindesenior 1 • Pulje 2
Karsemosegård
Bella1973
Karsemosegård
26.
onsdag
18.00
B. 1973, Herlev
Herrer
U11
U11 Drenge 4 begynder 8-mands (06) • Pulje 3
Elverroad
Glostrup
Elverroad
27.
torsdag
18.00
Bella1973
Kvinder
U14
U14 Piger 2 (03) • Pulje 1
Mørkhøj Skole
Fremad Valby 2
Mørkhøj Skole
28.
fredag
18.00
B. 1973, Herlev
Herrer
U17
U17 Drenge Mester (00) • Pulje 1
Elverroad Kunstgræs
Hørsholm-Usserød IK
Elverroad Kunstgræs
29.
lørdag
10.00
BSF
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands M (04) • Pulje 1
Ballerup Idrætspark
B. 1973, Herlev
Ballerup Idrætspark
29.
lørdag
10.00
Hareskov IF
Herrer
U12
U12 Drenge 4 begyndere 8-mands (05) • Pulje 2
Birkevang
B. 1973, Herlev
Birkevang
29.
lørdag
11.30
Lundtofte Boldklub
Herrer
U11
U11 Drenge 4 begynder 8-mands (06) • Pulje 3
Lundtofte Idrætsplads
B. 1973, Herlev
Lundtofte Idrætsplads
29.
lørdag
13.00
Nerashté, Ballerup
Herrer
Senior
Serie 4 • Pulje 5
Damgårdsparken, Ballerup
B. 1973, Herlev (1)
Damgårdsparken, Ballerup
29.
lørdag
13.30
B. 1973, Herlev
Herrer
Senior
Serie 3 • Pulje 3
Elverroad Kunstgræs
Farum BK
Elverroad Kunstgræs
29.
lørdag
13.30
FC Hornsherred
Kvinder
Senior
Kvindeserie 1 • Pulje 1
Skibby Stadion
Bella1973
Skibby Stadion
29.
lørdag
14.00
BFC Lundegården
Herrer
U17
U17 Drenge 3 (00) • Pulje 2
Jonstrupvej Idrætsplads
B. 1973, Herlev
Jonstrupvej Idrætsplads
29.
lørdag
15.00
Liria FK
Herrer
Senior
Sjællandsserien • Pulje 1
Skinderskovgård
B. 1973, Herlev
Skinderskovgård

VIP Bronze Sponsor

Eksklusiv Sponsor

Erhvervs Sponsor

Klub Sponsor

StillingSjællandsserien • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 IF Skjold Birkerød 15 11 3 1 36
2 BSF 15 9 2 4 29
3 Liria FK 15 9 1 5 28
4 Farum BK 15 7 6 2 27
5 Brøndby 15 8 3 4 27
6 Allerød FK 15 8 2 5 26
7 FC Lejre 15 6 3 6 21
8 Glostrup 15 5 3 7 18
9 Herlev IF 15 3 4 8 13
10 Frederikssund 15 3 3 9 12
11 Helsinge Fodbold 15 2 4 9 10
12 B. 1973, Herlev 15 1 2 12 5

facebook