Menu
Klubnyt 29. december kl. 12:04
OPSTART HERRESENIOR 20. januar 2018 Så er vinterpausen slut og vi starter op igen med forberedelserne til forårssæsonen.
Klubnyt
17. december kl. 16:56 B1973 præsentere i samarbejde med Vindruen og Elverloungen
Klubnyt
15. december kl. 16:12 Årets priser i B1973
Klubnyt
06. december kl. 17:59 Årets Pingvin 2017
Klubnyt
05. december kl. 18:47 God jul - til alle frivillige
Ugen kommende kampe
Januar 2018
23.
tirsdag
20.30
Vanløse
Herrer
Senior
Herresenior 1 7M/8M VinterBOLD • Pulje 1
Vanløse I P
B. 1973, Herlev
Vanløse I P
27.
lørdag
09.00
B. 1973, Herlev
Herrer
U10
U10 Drenge SU (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 2
Avedøre Stadion Kunstgræs
Nykøbing FC
Avedøre Stadion Kunstgræs
27.
lørdag
09.20
RB 1906
Herrer
U10
U10 Drenge SU (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 2
Avedøre Stadion Kunstgræs
B. 1973, Herlev
Avedøre Stadion Kunstgræs
27.
lørdag
09.30
B. 1973, Herlev
Herrer
U11
U11 Drenge C (07) 8M VinterBOLD • Pulje 6
Elverroad Kunstgræs
Ishøj IF (2)
Elverroad Kunstgræs
27.
lørdag
09.30
B. 1973, Herlev
Herrer
U11
U11 Drenge SU (07) 8M VinterBOLD • Pulje 2
Elverroad Kunstgræs
Greve Fodbold
Elverroad Kunstgræs
27.
lørdag
09.40
B. 1973, Herlev
Herrer
U10
U10 Drenge SU (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 2
Avedøre Stadion Kunstgræs
Næstved I.F.
Avedøre Stadion Kunstgræs
27.
lørdag
10.00
BK Friheden
Herrer
U10
U10 Drenge SU (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 2
Avedøre Stadion Kunstgræs
B. 1973, Herlev
Avedøre Stadion Kunstgræs
27.
lørdag
11.45
B. 1973, Herlev (3)
Herrer
U9
U9 Drenge C (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 14
Kunst, Tingbjerg IP
Lundtofte Boldklub
Kunst, Tingbjerg IP
27.
lørdag
12.03
Lyngby Boldklub 1921
Herrer
U9
U9 Drenge C (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 14
Kunst, Tingbjerg IP
B. 1973, Herlev (3)
Kunst, Tingbjerg IP
27.
lørdag
12.21
Rudersdal Boldklub
Herrer
U9
U9 Drenge C (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 14
Kunst, Tingbjerg IP
B. 1973, Herlev (3)
Kunst, Tingbjerg IP
27.
lørdag
12.45
B. 1973, Herlev
Herrer
U13
U13 Drenge 1-2 (05) 8M VinterBOLD • Pulje 3
Elverroad Kunstgræs
AB
Elverroad Kunstgræs
27.
lørdag
12.57
B. 1973, Herlev (3)
Herrer
U9
U9 Drenge C (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 14
Kunst, Tingbjerg IP
Brønshøj BK
Kunst, Tingbjerg IP
27.
lørdag
14.00
B. 1973, Herlev
Herrer
U12
U12 Drenge A (06) 8M VinterBOLD • Pulje 2
Elverroad Kunstgræs
BSF
Elverroad Kunstgræs
27.
lørdag
14.00
B. 1973, Herlev
Kvinder
U11
U11 Piger C (07) 8M VinterBOLD • Pulje 1
Elverroad Kunstgræs
Allerød Fodbold Klub
Elverroad Kunstgræs
28.
søndag
09.00
Herstedøster IC
Herrer
U10
U10 Drenge B (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 7
Kunst, Sundby Idrætspark
Kunst 2 - 5-mands 2
B. 1973, Herlev (2)
Kunst, Sundby Idrætspark
Kunst 2 - 5-mands 2
28.
søndag
09.00
B. 1973, Herlev (2)
Herrer
U9
U9 Drenge B (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 9
Kunst, GVI. Nymosen
GVI
Kunst, GVI. Nymosen
28.
søndag
09.00
B. 1973, Herlev (1)
Herrer
U9
U9 Drenge C (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 3
Elverroad Kunstgræs
Herstedøster IC
Elverroad Kunstgræs
28.
søndag
09.18
Jægersborg BK (2)
Herrer
U9
U9 Drenge B (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 9
Kunst, GVI. Nymosen
B. 1973, Herlev (2)
Kunst, GVI. Nymosen
28.
søndag
09.18
BSF
Herrer
U9
U9 Drenge C (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 3
Elverroad Kunstgræs
B. 1973, Herlev (1)
Elverroad Kunstgræs
28.
søndag
09.18
B. 1973, Herlev (2)
Herrer
U9
U9 Drenge C (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 8
Elverroad Kunstgræs
BK Hellas
Elverroad Kunstgræs
28.
søndag
09.36
B. 1973, Herlev (2)
Herrer
U10
U10 Drenge B (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 7
Kunst, Sundby Idrætspark
Kunst 2 - 5-mands 1
CIK (2)
Kunst, Sundby Idrætspark
Kunst 2 - 5-mands 1
28.
søndag
09.36
B. 1973, Herlev (2)
Herrer
U9
U9 Drenge B (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 9
Kunst, GVI. Nymosen
B.93 (2)
Kunst, GVI. Nymosen
28.
søndag
09.36
Ølstykke FC (2)
Herrer
U9
U9 Drenge C (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 3
Elverroad Kunstgræs
B. 1973, Herlev (1)
Elverroad Kunstgræs
28.
søndag
09.36
FB
Herrer
U9
U9 Drenge C (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 8
Elverroad Kunstgræs
B. 1973, Herlev (2)
Elverroad Kunstgræs
28.
søndag
09.54
B. 1973, Herlev (2)
Herrer
U10
U10 Drenge B (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 7
Kunst, Sundby Idrætspark
Kunst 2 - 5-mands 2
Fremad Amager (2)
Kunst, Sundby Idrætspark
Kunst 2 - 5-mands 2
28.
søndag
09.54
KB (2)
Herrer
U9
U9 Drenge B (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 9
Kunst, GVI. Nymosen
B. 1973, Herlev (2)
Kunst, GVI. Nymosen
28.
søndag
09.54
B. 1973, Herlev (2)
Herrer
U9
U9 Drenge C (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 8
Elverroad Kunstgræs
Gladsaxe-Hero BK
Elverroad Kunstgræs
28.
søndag
10.00
B. 1973, Herlev (1)
Herrer
U10
U10 Drenge B (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 5
Espelunden Kunstgræs
CIK (1)
Espelunden Kunstgræs
28.
søndag
10.12
FA 2000 (2)
Herrer
U10
U10 Drenge B (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 7
Kunst, Sundby Idrætspark
Kunst 2 - 5-mands 2
B. 1973, Herlev (2)
Kunst, Sundby Idrætspark
Kunst 2 - 5-mands 2
28.
søndag
10.12
B. 1973, Herlev (1)
Herrer
U9
U9 Drenge C (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 3
Elverroad Kunstgræs
Farum BK
Elverroad Kunstgræs
28.
søndag
10.12
BK Vest, Rødovre
Herrer
U9
U9 Drenge C (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 8
Elverroad Kunstgræs
B. 1973, Herlev (2)
Elverroad Kunstgræs
28.
søndag
10.18
AB Tårnby
Herrer
U10
U10 Drenge B (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 5
Espelunden Kunstgræs
B. 1973, Herlev (1)
Espelunden Kunstgræs
28.
søndag
10.30
HIK
Herrer
U12
U12 Drenge D (06) 8M VinterBOLD • Pulje 2
Kunst, HIK
B. 1973, Herlev
Kunst, HIK
28.
søndag
10.36
B. 1973, Herlev (1)
Herrer
U10
U10 Drenge B (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 5
Espelunden Kunstgræs
BK Avarta
Espelunden Kunstgræs
28.
søndag
10.54
B.93 (2)
Herrer
U10
U10 Drenge B (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 5
Espelunden Kunstgræs
B. 1973, Herlev (1)
Espelunden Kunstgræs
28.
søndag
11.00
B. 1973, Herlev (1)
Herrer
U9
U9 Drenge B (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 3
Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane
FA 2000 (1)
Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane
28.
søndag
11.18
Slagslunde-Ganløse IF
Herrer
U9
U9 Drenge B (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 3
Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane
B. 1973, Herlev (1)
Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane
28.
søndag
11.30
KB (2)
Herrer
U10
U10 Drenge A (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 2
Kunst, KB, P. Bangs Vej
B. 1973, Herlev
Kunst, KB, P. Bangs Vej
28.
søndag
11.36
Husum Bk (1)
Herrer
U9
U9 Drenge B (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 3
Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane
B. 1973, Herlev (1)
Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane
28.
søndag
11.48
B. 1973, Herlev
Herrer
U10
U10 Drenge A (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 2
Kunst, KB, P. Bangs Vej
Bagsværd BK
Kunst, KB, P. Bangs Vej
28.
søndag
12.00
B. 1973, Herlev
Herrer
U16
U16 Drenge 1-2 (02) VinterBOLD • Pulje 2
Elverroad Kunstgræs
B 1903
Elverroad Kunstgræs
28.
søndag
12.12
B. 1973, Herlev (1)
Herrer
U9
U9 Drenge B (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 3
Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane
LSF
Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane
28.
søndag
13.00
BK Avarta
Herrer
U14
U14 Drenge 1-2 (04) VinterBOLD • Pulje 5
Espelunden Kunstgræs
B. 1973, Herlev
Espelunden Kunstgræs
28.
søndag
14.00
B. 1973, Herlev
Herrer
U16
U16 Drenge Mester (02) VinterBOLD • Pulje 1
Elverroad Kunstgræs
Herstedøster IC
Elverroad Kunstgræs
28.
søndag
14.00
B. 1973, Herlev
Herrer
U14
U14 Drenge 3 (04) VinterBOLD • Pulje 2
Elverroad Kunstgræs
GVI
Elverroad Kunstgræs
28.
søndag
15.00
Bella1973
Kvinder
Senior
Kvindesenior 1-3 VinterBOLD • P1
Gladsaxe stadion Kunstgræs
FFB
Gladsaxe stadion Kunstgræs

VIP Bronze Sponsor

Eksklusiv Sponsor

Erhvervs Sponsor

Klub Sponsor

StillingSerie 1 • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Helsinge Fodbold 11 8 2 1 26
2 Espergærde IF 11 7 2 2 23
3 Fredensborg BI 11 7 1 3 22
4 Snekkersten IF 11 6 1 4 19
5 VB 1968 11 5 3 3 18
6 Ølstykke FC 11 6 0 5 18
7 B. 1973, Herlev 11 6 0 5 18
8 LSF 11 4 1 6 13
9 BK Avarta 11 4 1 6 13
10 Taarbæk IF 11 4 0 7 12
11 Frem Hellebæk 11 2 3 6 9
12 Frederiksværk FK 11 0 0 11 0

facebook