Menu
Klubnyt I går kl. 18:14
Vores yngste medlemmer :) - U1
Klubnyt
Kvinde Landspokalen 3 Runde
Klubnyt
Vinsmagning i klubben
Klubnyt
B1973 Merchandise - til salg i Café Momse
Klubnyt
OPDATERING - OPSTART HERRESENIOR LØRDAG DEN 15. JULI 2017 OG OPSTARTSPROGRAM
Ugen kommende kampe
August 2017
19.
lørdag
10.00
Jyllinge FC
Herrer
U14
U14 Drenge 2 (04) Efterår • Pulje 2
Spraglehøj Idrætsanlæg
B. 1973, Herlev
Spraglehøj Idrætsanlæg
19.
lørdag
11.30
B. 1973, Herlev
Herrer
U19
U19 Drenge 2 (99-00) Efterår • Pulje 1
Elverroad Kunstgræs
IF "Skjold" Birkerød Fodbold
Elverroad Kunstgræs
19.
lørdag
12.15
BSF
Omklædning 15
livescore
Herrer
Senior
Serie 3 • Pulje 3
Ballerup Idrætspark
Bane 1
B. 1973, Herlev
Omklædning 17
Ballerup Idrætspark
Bane 1
19.
lørdag
13.30
Bella1973
Kvinder
U15
U15 Piger 2 (03) Efterår • Pulje 2
Elverroad Kunstgræs
Fremad Valby
Elverroad Kunstgræs
19.
lørdag
14.00
Espergærde IF
Herrer
Senior
Serie 1 • Pulje 1
Mørdrup Idrætsanlæg
B. 1973, Herlev
Mørdrup Idrætsanlæg
19.
lørdag
15.00
Farum BK
Kvinder
Senior
Kvindesjællandsserien - Efterår • Pulje 1
Farum Park
Bella1973
Farum Park
20.
søndag
10.00
B. 1973, Herlev
Herrer
U14
U14 Drenge 3 (04) Efterår • Pulje 3
Elverroad Kunstgræs
Gladsaxe-Hero BK
Elverroad Kunstgræs
20.
søndag
10.00
B. 1973, Herlev
Herrer
U12
U12 Drenge 4 begyndere 8-mands (06) Efterår • Pulje 3
Elverroad
Birkerød IF "Skjold" (1)
Elverroad
20.
søndag
11.00
Egevoldens Idræts Club
Herrer
Senior
Serie 5 - Efterår • Pulje 4
Avedøre Skole
B. 1973, Herlev (2)
Avedøre Skole
20.
søndag
11.00
B. 1973, Herlev
Herrer
U16
U16 Drenge 3 (02) Efterår • Pulje 2
Elverroad Kunstgræs
Lundtofte Boldklub
Elverroad Kunstgræs
20.
søndag
11.00
Brøndbyernes IF
Kvinder
U13
U13 Piger 8-mands 3 (05) Efterår • Pulje 3
Brøndby Stadion
Bella1973
Brøndby Stadion
20.
søndag
11.30
B. 1973, Herlev
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 4 (05) Efterår • Pulje 3
Elverroad
Herstedøster IC
Elverroad
20.
søndag
11.30
B. 1973, Herlev
Herrer
U12
U12 Drenge 2 8-mands (06) Efterår • Pulje 4
Elverroad
FC Holte
Elverroad
20.
søndag
13.00
B. 1973, Herlev
Herrer
U16
U16 Drenge 1 (02) Efterår • Pulje 2
Elverroad Kunstgræs
Farum BK
Elverroad Kunstgræs
20.
søndag
13.00
B. 1973, Herlev
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 2 (05) Efterår • Pulje 3
Elverroad
Vallensbæk IF
Elverroad
20.
søndag
15.00
Bagsværd BK
Herrer
U19
U19 Drenge 1 (99-00) Efterår • Pulje 3
Bagsværd Stadion
B. 1973, Herlev
Bagsværd Stadion
20.
søndag
16.00
B. 1973, Herlev (1)
Herrer
Senior
Serie 5 - Efterår • Pulje 3
Elverroad
Herstedøster IC
Elverroad
21.
mandag
19.30
B. 1973, Herlev
Herrer
M+32
M+32 (Old boys) 2 • Pulje 3
Elverroad Kunstgræs
Rebæk IF
Elverroad Kunstgræs
22.
tirsdag
18.00
Rosenhøj BK
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 4 (05) Efterår • Pulje 3
Avedøre Stadion
B. 1973, Herlev
Avedøre Stadion
22.
tirsdag
18.30
B. 1973, Herlev (3)
Herrer
U14
Ungdomspokalen U14 Drenge B (04) 17/18 • Pulje 1
Elverroad
Greve Fodbold (2)
Elverroad
22.
tirsdag
20.00
B. 1973, Herlev
Herrer
Senior
8-Herresenior Mester - Efterår • Pulje 1
Elverroad Kunstgræs
Glostrup 95
Elverroad Kunstgræs
23.
onsdag
17.45
BSF
Herrer
U12
U12 Drenge 4 begyndere 8-mands (06) Efterår • Pulje 3
Ballerup Idrætspark
B. 1973, Herlev
Ballerup Idrætspark
23.
onsdag
18.00
B. 1973, Herlev
Herrer
U11
U11 Drenge 3 8-mands (07) Efterår • Pulje 3
Elverroad Kunstgræs
Lyngby Boldklub 1921
Elverroad Kunstgræs
23.
onsdag
18.00
B. 1973, Herlev
Herrer
U11
U11 Drenge 4 begynder 8-mands (07) Efterår • Pulje 3
Elverroad Kunstgræs
Greve Fodbold
Elverroad Kunstgræs
23.
onsdag
18.30
Rosenhøj BK
Kvinder
U15
U15 Piger 2 (03) Efterår • Pulje 2
Avedøre Stadion
Bella1973
Avedøre Stadion
23.
onsdag
19.00
Bella1973
Kvinder
Senior
8-Kvindesenior Mester - Efterår • Pulje 2
Elverroad
Hvalsø IF
Elverroad
23.
onsdag
19.00
Torveparkens SK
Herrer
U12
U12 Drenge 2 8-mands (06) Efterår • Pulje 4
Mørkhøj Skole
B. 1973, Herlev
Mørkhøj Skole
23.
onsdag
19.00
B. 1973, Herlev (1)
Herrer
U16
Ungdomspokal U16 Drenge (02) 17/18 • P1
Elverroad Kunstgræs
FFB (Øst)
Elverroad Kunstgræs

VIP Bronze Sponsor

Eksklusiv Sponsor

Erhvervs Sponsor

Klub Sponsor

StillingSerie 1 • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 LSF 1 1 0 0 3
2 B. 1973, Herlev 0 0 0 0 0
3 Espergærde IF 0 0 0 0 0
4 Fredensborg BI 0 0 0 0 0
5 Frederiksværk FK 0 0 0 0 0
6 Frem Hellebæk 0 0 0 0 0
7 Helsinge Fodbold 0 0 0 0 0
8 Snekkersten IF 0 0 0 0 0
9 Taarbæk IF 0 0 0 0 0
10 VB 1968 0 0 0 0 0
11 Ølstykke FC 0 0 0 0 0
12 BK Avarta 1 0 0 1 0

facebook