Menu

Frivillig i B73

Indhold følger

Klubnyt I dag kl. 06:54
Herlev Kommunes idrætstalentklasse for kommende 7. klasser - Informationsmøde
Klubnyt
Velkommen til ny samarbejdspartner :
Klubnyt
Voksenafslutningsfest i B1973
Klubnyt
Kampprogram uge 41
Klubnyt
Dagens maskot 7/10-2017: Oliver Grønbech fra U9
Ugen kommende kampe
Oktober 2017
25.
onsdag
18.30
Orient GI
Kvinder
Senior
8-Kvindesenior Mester - Efterår • Pulje 2
Rødovre Stadion Kunst
Bella1973
Rødovre Stadion Kunst
28.
lørdag
10.00
IF Bytoften
Herrer
U11
U11 Drenge 3 8-mands (07) Efterår • Pulje 3
Gladsaxe stadion Kunstgræs
B. 1973, Herlev
Gladsaxe stadion Kunstgræs
28.
lørdag
10.30
Køge BK
Herrer
U11
U11 Drenge SU 8-mands (07) Efterår • Pulje 1
Køge Stadion
B. 1973, Herlev
Køge Stadion
28.
lørdag
13.00
Ejby IF 1968
Herrer
Senior
Serie 3 • Pulje 3
Ejby Friluftscenter
B. 1973, Herlev
Ejby Friluftscenter
28.
lørdag
13.30
Bella1973
Kvinder
Senior
Kvindesjællandsserien - Efterår • Pulje 1
Elverroad Kunstgræs
Ringsted Dame FK
Elverroad Kunstgræs
28.
lørdag
14.00
Snekkersten IF
Herrer
Senior
Serie 1 • Pulje 1
Snekkersten Idrætscenter Kunstgræs
B. 1973, Herlev
Snekkersten Idrætscenter Kunstgræs
28.
lørdag
14.00
B. 1973, Herlev (1)
Herrer
Senior
Serie 5 - Efterår • Pulje 3
Elverroad
BK Avarta
Elverroad
29.
søndag
11.00
B. 1973, Herlev
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) SU runde 5 • Pulje 1
Rudegård Stadion
FC Holte
Rudegård Stadion
29.
søndag
11.30
B. 1973, Herlev
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 4 (05) Efterår • Pulje 3
Elverroad
Orient GI
Elverroad
29.
søndag
11.30
Helsinge Fodbold
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) SU runde 5 • Pulje 1
Rudegård Stadion
B. 1973, Herlev
Rudegård Stadion
29.
søndag
12.00
B. 1973, Herlev
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) SU runde 5 • Pulje 1
Rudegård Stadion
Espergærde IF
Rudegård Stadion
29.
søndag
12.30
Bagsværd BK
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) SU runde 5 • Pulje 1
Rudegård Stadion
B. 1973, Herlev
Rudegård Stadion
29.
søndag
13.00
IF Hjorten
Herrer
Senior
Serie 5 - Efterår • Pulje 4
Skinderskovgård
B. 1973, Herlev (2)
Skinderskovgård

VIP Bronze Sponsor

Eksklusiv Sponsor

Erhvervs Sponsor

Klub Sponsor

StillingSerie 1 • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Helsinge Fodbold 9 7 1 1 22
2 Espergærde IF 9 6 2 1 20
3 VB 1968 8 5 1 2 16
4 Snekkersten IF 9 5 1 3 16
5 Fredensborg BI 9 5 1 3 16
6 LSF 9 4 1 4 13
7 B. 1973, Herlev 9 4 0 5 12
8 Ølstykke FC 9 4 0 5 12
9 BK Avarta 9 3 1 5 10
10 Taarbæk IF 9 3 0 6 9
11 Frem Hellebæk 8 2 2 4 8
12 Frederiksværk FK 9 0 0 9 0

facebook