Menu
Klubnyt 17. august kl. 18:14
Vores yngste medlemmer :) - U1
Klubnyt
Kvinde Landspokalen 3 Runde
Klubnyt
Vinsmagning i klubben
Klubnyt
B1973 Merchandise - til salg i Café Momse
Klubnyt
OPDATERING - OPSTART HERRESENIOR LØRDAG DEN 15. JULI 2017 OG OPSTARTSPROGRAM
Ugen kommende kampe
August 2017
22.
tirsdag
18.00
Rosenhøj BK
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 4 (05) Efterår • Pulje 3
Avedøre Stadion
B. 1973, Herlev
Avedøre Stadion
22.
tirsdag
18.30
B. 1973, Herlev (3)
Herrer
U14
Ungdomspokalen U14 Drenge B (04) 17/18 • Pulje 1
Elverroad
Greve Fodbold (2)
Elverroad
22.
tirsdag
20.00
B. 1973, Herlev
Herrer
Senior
8-Herresenior Mester - Efterår • Pulje 1
Elverroad Kunstgræs
Glostrup 95
Elverroad Kunstgræs
23.
onsdag
17.45
BSF
Omklædning 15
Herrer
U12
U12 Drenge 4 begyndere 8-mands (06) Efterår • Pulje 3
Ballerup Idrætspark
Bane 13A - 8-mandsbane
B. 1973, Herlev
Omklædning 16
Ballerup Idrætspark
Bane 13A - 8-mandsbane
23.
onsdag
18.00
B. 1973, Herlev
Herrer
U11
U11 Drenge 3 8-mands (07) Efterår • Pulje 3
Elverroad Kunstgræs
Lyngby Boldklub 1921
Elverroad Kunstgræs
23.
onsdag
18.00
B. 1973, Herlev
Herrer
U11
U11 Drenge 4 begynder 8-mands (07) Efterår • Pulje 3
Elverroad Kunstgræs
Greve Fodbold
Elverroad Kunstgræs
23.
onsdag
18.30
Rosenhøj BK
Kvinder
U15
U15 Piger 2 (03) Efterår • Pulje 2
Avedøre Stadion
Bella1973
Avedøre Stadion
23.
onsdag
19.00
Bella1973
Kvinder
Senior
8-Kvindesenior Mester - Efterår • Pulje 2
Elverroad
Hvalsø IF
Elverroad
23.
onsdag
19.00
Torveparkens SK
Herrer
U12
U12 Drenge 2 8-mands (06) Efterår • Pulje 4
Mørkhøj Skole
B. 1973, Herlev
Mørkhøj Skole
23.
onsdag
19.00
B. 1973, Herlev (1)
Herrer
U16
Ungdomspokal U16 Drenge (02) 17/18 • P1
Elverroad Kunstgræs
FFB (Øst)
Elverroad Kunstgræs
24.
torsdag
18.00
Gladsaxe-Hero BK
Herrer
U14
U14 Drenge 3 (04) Efterår • Pulje 3
Gladsaxe Stadion
B. 1973, Herlev
Gladsaxe Stadion
26.
lørdag
10.00
B. 1973, Herlev
Herrer
U14
U14 Drenge 2 (04) Efterår • Pulje 2
Elverroad Kunstgræs
Fredensborg BI
Elverroad Kunstgræs
26.
lørdag
10.00
Herlev IF
Herrer
U14
U14 Drenge 3 (04) Efterår • Pulje 3
Herlev Stadion
B. 1973, Herlev
Herlev Stadion
26.
lørdag
10.18
B. 1973, Herlev
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 26. august • Pulje 16
Herstedøster Stadion
BK Friheden
Herstedøster Stadion
26.
lørdag
10.18
B. 1973, Herlev (2)
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) 2 - 26. august • Pulje 3
Birkevang
Orient GI (2)
Birkevang
26.
lørdag
10.18
B. 1973, Herlev (1)
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) 2 - 26. august • Pulje 4
Birkevang
FHF
Birkevang
26.
lørdag
10.18
FC Holte (1)
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 2 - 26. august • Pulje 11
Dronninggaardskolen
B. 1973, Herlev (2)
Dronninggaardskolen
26.
lørdag
10.25
B. 1973, Herlev
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 3 - 26. august • Pulje 9, 2 baner
Elverroad
IF Hjorten
Elverroad
26.
lørdag
10.36
B. 1973, Herlev (1)
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 2 - 26. august • Pulje 12
Dronninggaardskolen
FC Holte (2)
Dronninggaardskolen
26.
lørdag
10.50
Gladsaxe-Hero BK
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 3 - 26. august • Pulje 9, 2 baner
Elverroad
B. 1973, Herlev
Elverroad
26.
lørdag
10.54
Herstedøster IC
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 26. august • Pulje 16
Herstedøster Stadion
B. 1973, Herlev
Herstedøster Stadion
26.
lørdag
10.54
Fløng-Hedehusene Idræt
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) 2 - 26. august • Pulje 3
Birkevang
B. 1973, Herlev (2)
Birkevang
26.
lørdag
10.54
Orient GI (1)
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) 2 - 26. august • Pulje 4
Birkevang
B. 1973, Herlev (1)
Birkevang
26.
lørdag
11.00
B. 1973, Herlev
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) SU (8-mandsmål) 1 runde • Pulje 1
Mørdrup Idrætsanlæg
Espergærde IF
Mørdrup Idrætsanlæg
26.
lørdag
11.12
B. 1973, Herlev (2)
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 2 - 26. august • Pulje 11
Dronninggaardskolen
Brøndbyernes IF
Dronninggaardskolen
26.
lørdag
11.12
Glostrup
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 2 - 26. august • Pulje 12
Dronninggaardskolen
B. 1973, Herlev (1)
Dronninggaardskolen
26.
lørdag
11.15
B. 1973, Herlev
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 3 - 26. august • Pulje 9, 2 baner
Elverroad
Glostrup
Elverroad
26.
lørdag
11.30
B. 1973, Herlev
Herrer
U19
U19 Drenge 1 (99-00) Efterår • Pulje 3
Elverroad Kunstgræs
Hørsholm-Usserød IK (1)
Elverroad Kunstgræs
26.
lørdag
11.30
BK Avarta
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 26. august • Pulje 16
Herstedøster Stadion
B. 1973, Herlev
Herstedøster Stadion
26.
lørdag
11.30
Hareskov IF (1)
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) 2 - 26. august • Pulje 3
Birkevang
B. 1973, Herlev (2)
Birkevang
26.
lørdag
11.30
Greve Fodbold (1)
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) 2 - 26. august • Pulje 4
Birkevang
B. 1973, Herlev (1)
Birkevang
26.
lørdag
11.30
FC Holte
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) SU (8-mandsmål) 1 runde • Pulje 1
Mørdrup Idrætsanlæg
B. 1973, Herlev
Mørdrup Idrætsanlæg
26.
lørdag
11.40
Herstedøster IC
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 3 - 26. august • Pulje 9, 2 baner
Elverroad
B. 1973, Herlev
Elverroad
26.
lørdag
11.48
B. 1973, Herlev (1)
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 2 - 26. august • Pulje 12
Dronninggaardskolen
BFC Lundegården
Dronninggaardskolen
26.
lørdag
12.00
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U16
U16 Drenge 1 (02) Efterår • Pulje 2
Virum Stadion
B. 1973, Herlev
Virum Stadion
26.
lørdag
12.00
Bella1973
Kvinder
U13
U13 Piger 8-mands 3 (05) Efterår • Pulje 3
Mørkhøj Skole
Orient GI
Mørkhøj Skole
26.
lørdag
12.00
Helsinge Fodbold
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) SU (8-mandsmål) 1 runde • Pulje 1
Mørdrup Idrætsanlæg
B. 1973, Herlev
Mørdrup Idrætsanlæg
26.
lørdag
12.06
B. 1973, Herlev (2)
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 2 - 26. august • Pulje 11
Dronninggaardskolen
BK Avarta
Dronninggaardskolen
26.
lørdag
12.24
B. 1973, Herlev
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 26. august • Pulje 16
Herstedøster Stadion
BK Vest, Rødovre
Herstedøster Stadion
26.
lørdag
12.24
B. 1973, Herlev (2)
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) 2 - 26. august • Pulje 3
Birkevang
Greve Fodbold (2)
Birkevang
26.
lørdag
12.24
B. 1973, Herlev (1)
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) 2 - 26. august • Pulje 4
Birkevang
Hareskov IF (2)
Birkevang
26.
lørdag
12.24
Herstedøster IC
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 2 - 26. august • Pulje 12
Dronninggaardskolen
B. 1973, Herlev (1)
Dronninggaardskolen
26.
lørdag
12.42
BSV af 2016
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 2 - 26. august • Pulje 11
Dronninggaardskolen
B. 1973, Herlev (2)
Dronninggaardskolen
26.
lørdag
13.00
B. 1973, Herlev
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) SU (8-mandsmål) 1 runde • Pulje 1
Mørdrup Idrætsanlæg
Bagsværd BK
Mørdrup Idrætsanlæg
26.
lørdag
13.30
B. 1973, Herlev
Herrer
Senior
Serie 3 • Pulje 3
Elverroad Kunstgræs
Orient GI
Elverroad Kunstgræs
26.
lørdag
13.30
Taastrup FC
Herrer
U19
U19 Drenge 2 (99-00) Efterår • Pulje 1
NyBolig Park
B. 1973, Herlev
NyBolig Park
26.
lørdag
13.30
Bella1973
Kvinder
Senior
Kvindesjællandsserien - Efterår • Pulje 1
Mørkhøj Skole
B 73 Slagelse
Mørkhøj Skole
26.
lørdag
15.30
B. 1973, Herlev
Herrer
Senior
Serie 1 • Pulje 1
Elverroad Kunstgræs
LSF
Elverroad Kunstgræs
27.
søndag
10.00
Hareskov IF
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 3 - 27. august • Pulje 7
Elverroad
B. 1973, Herlev
Elverroad
27.
søndag
10.00
Dalby IF / HFK fodbold
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) begynder- 27. august • Pulje 2
Allerød Idrætspark
B. 1973, Herlev
Allerød Idrætspark
27.
søndag
10.00
Orient GI (2)
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 2 - 27. august • Pulje 6
Elverroad
B. 1973, Herlev (1)
Elverroad
27.
søndag
10.18
B. 1973, Herlev
Kvinder
U11
U11 piger 5-mands (07) 2 - 27. august • Pulje 1, 2 baner
Møllegårdhallen
Espergærde IF
Møllegårdhallen
27.
søndag
10.18
Brøndbyernes IF (1)
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 2 - 27. august • Pulje 7
Elverroad
B. 1973, Herlev (2)
Elverroad
27.
søndag
10.36
B. 1973, Herlev
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) begynder- 27. august • Pulje 2
Allerød Idrætspark
LSF
Allerød Idrætspark
27.
søndag
10.54
B. 1973, Herlev
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 3 - 27. august • Pulje 7
Elverroad
BK Avarta
Elverroad
27.
søndag
10.54
B. 1973, Herlev
Kvinder
U11
U11 piger 5-mands (07) 2 - 27. august • Pulje 1, 2 baner
Møllegårdhallen
FIF, Hillerød
Møllegårdhallen
27.
søndag
10.54
B. 1973, Herlev (1)
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 2 - 27. august • Pulje 6
Elverroad
Brøndbyernes IF (2)
Elverroad
27.
søndag
11.00
Veksø IF
Herrer
Senior
Serie 5 - Efterår • Pulje 3
Veksø Multihal
B. 1973, Herlev (1)
Veksø Multihal
27.
søndag
11.00
Måløv BK
Herrer
U16
U16 Drenge 3 (02) Efterår • Pulje 2
Måløv Idrætspark
B. 1973, Herlev
Måløv Idrætspark
27.
søndag
11.12
B. 1973, Herlev (2)
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 2 - 27. august • Pulje 7
Elverroad
Lundtofte Boldklub (2)
Elverroad
27.
søndag
11.30
Allerød Fodbold Klub
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) begynder- 27. august • Pulje 2
Allerød Idrætspark
B. 1973, Herlev
Allerød Idrætspark
27.
søndag
11.30
Jægerspris IK
Kvinder
U11
U11 piger 5-mands (07) 2 - 27. august • Pulje 1, 2 baner
Møllegårdhallen
B. 1973, Herlev
Møllegårdhallen
27.
søndag
11.48
BSF
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 3 - 27. august • Pulje 7
Elverroad
B. 1973, Herlev
Elverroad
27.
søndag
11.48
B. 1973, Herlev
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) begynder- 27. august • Pulje 2
Allerød Idrætspark
Dalby IF / HFK fodbold
Allerød Idrætspark
27.
søndag
11.48
Nykøbing IF
Kvinder
U11
U11 piger 5-mands (07) 2 - 27. august • Pulje 1, 2 baner
Møllegårdhallen
B. 1973, Herlev
Møllegårdhallen
27.
søndag
11.48
BK Avarta (2)
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 2 - 27. august • Pulje 6
Elverroad
B. 1973, Herlev (1)
Elverroad
27.
søndag
12.06
B. 1973, Herlev (2)
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 2 - 27. august • Pulje 7
Elverroad
BK Avarta (1)
Elverroad
27.
søndag
12.42
B. 1973, Herlev
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 3 - 27. august • Pulje 7
Elverroad
IF Hjorten
Elverroad
27.
søndag
12.42
B. 1973, Herlev (1)
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 2 - 27. august • Pulje 6
Elverroad
Lundtofte Boldklub (1)
Elverroad
27.
søndag
12.42
Orient GI (1)
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 2 - 27. august • Pulje 7
Elverroad
B. 1973, Herlev (2)
Elverroad
27.
søndag
13.30
Herstedøster IC
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 2 (05) Efterår • Pulje 3
Herstedøster Stadion
B. 1973, Herlev
Herstedøster Stadion
28.
mandag
17.00
Orient GI
Kvinder
U15
U15 Piger 2 (03) Efterår • Pulje 2
Islev Skole
Bella1973
Islev Skole
28.
mandag
19.30
B. 1973, Herlev
Herrer
M+32
M+32 (Old boys) 2 • Pulje 3
Elverroad Kunstgræs
Rosenhøj BK
Elverroad Kunstgræs

VIP Bronze Sponsor

Eksklusiv Sponsor

Erhvervs Sponsor

Klub Sponsor