Menu

U10 (årg. 2007)

U9 maj 2016.

Holdets stab

Træner
profil
Thomas Seiger Behrens
Træner
profil
Jesper ostenfeld Klostergaard
Træner
ingen pic
Kaare Valgreen
Træner
ingen pic
Dennis Blink Molin
Træner
profil
Klaus Lynge
Træner
profil
Jonas Zander
Træner
ingen pic
Søren Madsen
Holdleder
ingen pic
Jesper Grønbech

Spillerliste

ingen img
Adam El-Bouazzaoui
profil
Albert Holmgaard
ingen img
Arash Odabaei
ingen img
Asad Ali syed
ingen img
Asbjørn Høj Jørgensen
ingen img
Benjamin Emil Andersen
ingen img
Bertram Valgreen
profil
Casper Seiger Behrens
ingen img
Daniel Al Ubaidi
profil
Edrin Hadziu
profil
Elias Park Schandorff
profil
ellyes mignard
ingen img
Engelbert Owusu
ingen img
Erdrin Veljii
ingen img
Faizaan Arfan
profil
Gustav Wullschleger
ingen img
Hjalte Lütken
profil
Hjalte Vagn Madsen
ingen img
Holger Eliot Sørensen
ingen img
Ibrahim Danish Chohan
profil
Jarl Kofod-Svendsen
profil
Johan Dion Sørensen
profil
Johannes Borre Larsen
ingen img
Jonas Olsson
ingen img
Julius Marco
profil
Kasper Bølling Andersen
profil
Kenan Samet Güler
profil
Mads Grønbech
ingen img
Magnus Lynge Haslund
ingen img
Magnus Randbøll
ingen img
Malthe Jensen
ingen img
Marco Lindeberg Bentsen
ingen img
Marcus løser Nielsen
ingen img
Mathias Klostergaard Sommer
ingen img
nahom tewelde
profil
Nicholas Alexander Sarvari
ingen img
Nikolaj Mikkelsen
profil
Noah Blink Molin
profil
Noah Lindhardt-Hansen
ingen img
Patrick Andersen
profil
Sejan Muhiddine
ingen img
Simon Hævdholm
ingen img
Tino skou Jensen
ingen img
Tristan Jellesen
ingen img
Valon Mehmetali
ingen img
Victor Zander

StillingU11 Drenge 3 8-mands (07) Efterår • Pulje 3

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Lyngby Boldklub 1921 1 1 0 0 3
2 BSF 1 1 0 0 3
3 Bagsværd BK 2 1 0 1 3
4 B. 1973, Herlev 0 0 0 0 0
5 Farum BK 0 0 0 0 0
6 Gladsaxe-Hero BK 0 0 0 0 0
7 IF Bytoften 0 0 0 0 0
8 Virum-Sorgenfri BK 0 0 0 0 0
9 Hareskov IF 1 0 0 1 0
10 Orient GI 1 0 0 1 0

StillingU11 Drenge 4 begynder 8-mands (07) Efterår • Pulje 3

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Gadstrup IF 1 1 0 0 3
2 Svogerslev BK 1 1 0 0 3
3 Taastrup FC 1 1 0 0 3
4 Rosenhøj BK (2) 1 1 0 0 3
5 Ishøj IF 1 1 0 0 3
6 BK Vest, Rødovre 1 0 0 1 0
7 Fløng-Hedehusene Fodbold 1 0 0 1 0
8 Greve Fodbold 1 0 0 1 0
9 BSF 1 0 0 1 0
10 B. 1973, Herlev 1 0 0 1 0

KampprogramU11 Drenge 3 8-mands (07) Efterår • Pulje 3

August 2017

IF Bytoften
UDS
Ude
Gladsaxe skole

B. 1973, Herlev

B. 1973, Herlev
23. aug
Kl. 18.00
Hjemme
Elverroad Kunstgræs

Lyngby Boldklub 1921
September 2017

B. 1973, Herlev
3. sep
Kl. 14.00
Hjemme
Elverroad

Virum-Sorgenfri BK

Bagsværd BK
8. sep
Kl. 18.00
Ude
Bagsværd Stadion Kunstgræs

B. 1973, Herlev

B. 1973, Herlev
17. sep
Kl. 11.30
Hjemme
Elverroad Kunstgræs

Farum BK

Orient GI
23. sep
Kl. 11.00
Ude
Islev Skole

B. 1973, Herlev
Oktober 2017

B. 1973, Herlev
1. okt
Kl. 11.30
Hjemme
Elverroad

Gladsaxe-Hero BK

BSF
7. okt
Kl. 11.30
Ude
Ballerup Idrætspark

B. 1973, Herlev

B. 1973, Herlev
15. okt
Kl. 11.30
Hjemme
Elverroad Kunstgræs

Hareskov IF

KampprogramU11 Drenge 4 begynder 8-mands (07) Efterår • Pulje 3

August 2017

Svogerslev BK
8 - 1
Ude
Svogerslev Idrætspark

B. 1973, Herlev

B. 1973, Herlev
23. aug
Kl. 18.00
Hjemme
Elverroad Kunstgræs

Greve Fodbold
September 2017

BK Vest, Rødovre
2. sep
Kl. 10.00
Ude
Nørrekær

B. 1973, Herlev

B. 1973, Herlev
7. sep
Kl. 17.30
Hjemme
Elverroad

Ishøj IF

Fløng-Hedehusene Fodbold
16. sep
Kl. 11.00
Ude
Hedehusene Idrætspark

B. 1973, Herlev

B. 1973, Herlev
24. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Elverroad Kunstgræs

Rosenhøj BK (2)

Taastrup FC
30. sep
Kl. 12.00
Ude
NyBolig Park

B. 1973, Herlev
Oktober 2017

Gadstrup IF
5. okt
Kl. 17.30
Ude
Ramsøhallen

B. 1973, Herlev

B. 1973, Herlev
12. okt
Kl. 17.15
Hjemme
Elverroad

BSF

KampprogramU11 Drenge SU 8-mands (07) Efterår • Pulje 1

August 2017

B. 1973, Herlev
2 - 2
livescore
Hjemme
Elverroad

Ølstykke FC
September 2017

B. 1973, Herlev
2. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Elverroad Kunstgræs

RB 1906

Næstved I.F.
9. sep
Kl. 11.15
Ude
Næstved Stadion

B. 1973, Herlev

B. 1973, Herlev
16. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Elverroad Kunstgræs

Lyngby Boldklub 1921 (2)

Slagelse B&I
27. sep
Kl. 18.00
Ude
Slagelse Stadion Kunst

B. 1973, Herlev

Lyngby Boldklub 1921 (1)
30. sep
Kl. 13.00
Ude
Lyngby Stadion

B. 1973, Herlev
Oktober 2017

B. 1973, Herlev
6. okt
Kl. 17.15
Hjemme
Elverroad

LSF

Køge BK
28. okt
Kl. 10.30
Ude
Køge Stadion

B. 1973, Herlev
November 2017

B. 1973, Herlev
4. nov
Kl. 10.00
Hjemme
Elverroad Kunstgræs

Brøndbyernes IF

Espergærde IF
11. nov
Kl. 10.30
Ude
Mørdrup Idrætsanlæg

B. 1973, Herlev

B. 1973, Herlev
18. nov
Kl. 10.00
Hjemme
Elverroad Kunstgræs

AB

Herfølge BK
26. nov
Kl. 12.00
Ude
Herfølge Stadion

B. 1973, Herlev

Holdets aktiviteterB1973 U11 (Årgang 2007)

August 2017
23.
onsdag

16:30 - 18:00

Træning
Onsdags træning bane 1 ny kunst
23.
onsdag

18:00 - 19:00

Kamp
B. 1973, Herlev - Lyngby Boldklub 1921
B73
23.
onsdag

18:00 - 19:00

Kamp
B. 1973, Herlev - Greve Fodbold
B73
24.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Torsdags træning på lorten
27.
søndag

07:00 - 16:00

Stævne
Privat stævne
28.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Mandags træning bane 2
Bane 2
30.
onsdag

16:30 - 18:00

Træning
Onsdags træning bane 1 ny kunst
31.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Torsdags træning på lorten
September 2017
2.
lørdag

10:00 - 11:00

Kamp
B. 1973, Herlev - RB 1906
b73
2.
lørdag

10:00 - 11:00

Kamp
BK Vest, Rødovre - B. 1973, Herlev
b73
3.
søndag

10:00 - 11:30

Træning
Mastertræning
B73
3.
søndag

14:00 - 15:00

Kamp
B. 1973, Herlev - Virum-Sorgenfri BK
b73
4.
mandag

17:00 - 18:30

Træning
Mandags træning bane 2
Bane 2
6.
onsdag

16:30 - 18:00

Træning
Onsdags træning bane 1 ny kunst
7.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Torsdags træning på lorten
7.
torsdag

17:30 - 18:30

Kamp
B. 1973, Herlev - Ishøj IF
8.
fredag

18:00 - 19:00

Kamp
Bagsværd BK - B. 1973, Herlev
9.
lørdag

11:15 - 12:15

Kamp
Næstved I.F. - B. 1973, Herlev
10.
søndag

07:00 - 17:00

Stævne
Microcup 2017
10.
søndag

07:00 - 18:00

Træning
Forældrehjælp til microcup
Klubben
11.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Mandags træning bane 2
Bane 2
13.
onsdag

16:30 - 18:00

Træning
Onsdags træning bane 1 ny kunst
14.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Torsdags træning på lorten
16.
lørdag

10:00 - 11:00

Kamp
B. 1973, Herlev - Lyngby Boldklub 1921 (2)
16.
lørdag

11:00 - 12:00

Kamp
Fløng-Hedehusene Fodbold - B. 1973, Herlev
17.
søndag

11:30 - 12:30

Kamp
B. 1973, Herlev - Farum BK
18.
mandag

17:00 - 18:30

Træning
Mandags træning bane 2
Bane 2
20.
onsdag

16:30 - 18:00

Træning
Onsdags træning bane 1 ny kunst
21.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Torsdags træning på lorten
23.
lørdag

11:00 - 12:00

Kamp
Orient GI - B. 1973, Herlev
24.
søndag

10:00 - 11:00

Kamp
B. 1973, Herlev - Rosenhøj BK (2)
25.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Mandags træning bane 2
Bane 2
27.
onsdag

16:30 - 18:00

Træning
Onsdags træning bane 1 ny kunst
27.
onsdag

18:00 - 19:00

Kamp
Slagelse B&I - B. 1973, Herlev
28.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Torsdags træning på lorten
30.
lørdag

12:00 - 13:00

Kamp
Taastrup FC - B. 1973, Herlev
30.
lørdag

13:00 - 14:00

Kamp
Lyngby Boldklub 1921 (1) - B. 1973, Herlev
Oktober 2017
1.
søndag

10:00 - 11:30

Træning
Masterclass træning
B73
1.
søndag

11:30 - 12:30

Kamp
B. 1973, Herlev - Gladsaxe-Hero BK
2.
mandag

17:00 - 18:30

Træning
Mandags træning bane 2
Bane 2
4.
onsdag

16:30 - 18:00

Træning
Onsdags træning bane 1 ny kunst
5.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Torsdags træning på lorten
5.
torsdag

17:30 - 18:30

Kamp
Gadstrup IF - B. 1973, Herlev
6.
fredag

17:15 - 18:15

Kamp
B. 1973, Herlev - LSF
7.
lørdag

11:30 - 12:30

Kamp
BSF - B. 1973, Herlev
9.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Mandags træning bane 2
Bane 2
11.
onsdag

16:30 - 18:00

Træning
Onsdags træning bane 1 ny kunst
12.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Torsdags træning på lorten
12.
torsdag

17:15 - 18:15

Kamp
B. 1973, Herlev - BSF
15.
søndag

11:30 - 12:30

Kamp
B. 1973, Herlev - Hareskov IF
28.
lørdag

10:30 - 11:30

Kamp
Køge BK - B. 1973, Herlev
November 2017
4.
lørdag

10:00 - 11:00

Kamp
B. 1973, Herlev - Brøndbyernes IF
5.
søndag

10:00 - 11:30

Træning
Masterclass træning
B73
11.
lørdag

10:30 - 11:30

Kamp
Espergærde IF - B. 1973, Herlev
18.
lørdag

10:00 - 11:00

Kamp
B. 1973, Herlev - AB
26.
søndag

12:00 - 13:00

Kamp
Herfølge BK - B. 1973, Herlev
December 2017
3.
søndag

10:00 - 11:30

Træning
Masterclass træning
B73