Menu

U10 (årg. 2008)

U8 1 maj 2016.

U8 2 maj 2016.

Holdets stab

Træner
profil
Thomas Schantz
Træner
profil
Jacob Sørensen
Træner
profil
Martin Skovdal Larsen
Assistenttræner
profil
Mattias Forsmann
Assistenttræner
profil
Peter Christensen
Holdleder
profil
Ronni Svart
Træner
profil
Peter Plambeck Gravesen

Spillerliste

profil
Adam Andres Holm
ingen img
Alexander Tronborg
ingen img
Anas Jama
ingen img
Andreas Molin
profil
Andreas Truelsen
profil
Arastou Hosseini Barmari
profil
Avni haxha
profil
Beni Mucondo
profil
Benjamin Rasmussen
profil
Casper Schugardt
profil
Casper Svart
profil
Christian Lindahl Christensen
profil
Daniel Kærager-bøtel
profil
David Siddhartha Bacher Hansen
profil
Elias Schneekloth Jensen
ingen img
Emil Rasmussen
profil
Emilio Højman-Michaelides
profil
Fabian Christensen
profil
Filippos Kowalczyk
profil
Frederik Agerskov Lundgreen
profil
Frederik Müller
profil
Gustav Alexander Rosenstand
profil
Isak Jajovski
profil
Jannik Juul Hellstrøm
profil
Janus Tange
ingen img
Jonathan Sander
ingen img
Kaihan Hanifi
profil
Kiasha Tajik
profil
Klaes Emil Wiberg
profil
Laurits Holm
profil
Loui Stenbæk
profil
Lukijan Kuburovic
profil
Magnus Okkels
profil
Malle Bou Tange
profil
Malte Alex Lensfelt
ingen img
Malthe Zobbe Sørensen
profil
marcus bjørn madsen
profil
Marcus Plambeck Gravesen
ingen img
Mick Ojen
ingen img
Mikkel Jespersen
profil
Mikkel Sørensen
profil
Noah Kostechy
profil
Noah Pang
profil
Oliver Schjerning
profil
Pelle Forsman
profil
Remón Ghermay Ghebremichael
profil
Sebastian Andersen
profil
Sebastian Emil Skovdal Andrup
ingen img
Shan Singh
profil
Sinan Arda Güler
profil
Storm Håkonsen-Schantz
profil
Theodor Selimovic
profil
Victor Hansen
ingen img
Victor Vanting
profil
William Hjørne Rasmussen
profil
William Iversen
profil
William Thøgersen
profil
Zain Al-Shamri

KampprogramU10 Drenge A (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 2

Januar 2018

KB (2)
28. jan
Kl. 11.30
Ude
Kunst, KB, P. Bangs Vej

B. 1973, Herlev

B. 1973, Herlev
28. jan
Kl. 11.48
Hjemme
Kunst, KB, P. Bangs Vej

Bagsværd BK

KampprogramU10 Drenge B (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 5

Januar 2018

B. 1973, Herlev (1)
28. jan
Kl. 10.00
Hjemme
Espelunden Kunstgræs

CIK (1)

AB Tårnby
28. jan
Kl. 10.18
Ude
Espelunden Kunstgræs

B. 1973, Herlev (1)

B. 1973, Herlev (1)
28. jan
Kl. 10.36
Hjemme
Espelunden Kunstgræs

BK Avarta

B.93 (2)
28. jan
Kl. 10.54
Ude
Espelunden Kunstgræs

B. 1973, Herlev (1)

KampprogramU10 Drenge B (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 7

Januar 2018

Herstedøster IC
28. jan
Kl. 09.00
Ude
Kunst, Sundby Idrætspark

B. 1973, Herlev (2)

B. 1973, Herlev (2)
28. jan
Kl. 09.36
Hjemme
Kunst, Sundby Idrætspark

CIK (2)

B. 1973, Herlev (2)
28. jan
Kl. 09.54
Hjemme
Kunst, Sundby Idrætspark

Fremad Amager (2)

FA 2000 (2)
28. jan
Kl. 10.12
Ude
Kunst, Sundby Idrætspark

B. 1973, Herlev (2)

KampprogramU10 Drenge SU (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 2

Januar 2018

B. 1973, Herlev
27. jan
Kl. 09.00
Hjemme
Avedøre Stadion Kunstgræs

Nykøbing FC

RB 1906
27. jan
Kl. 09.20
Ude
Avedøre Stadion Kunstgræs

B. 1973, Herlev

B. 1973, Herlev
27. jan
Kl. 09.40
Hjemme
Avedøre Stadion Kunstgræs

Næstved I.F.

BK Friheden
27. jan
Kl. 10.00
Ude
Avedøre Stadion Kunstgræs

B. 1973, Herlev

KampprogramU10 Drenge A (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 5 • Pulje 6

Februar 2018

B. 1973, Herlev
4. feb
Kl. 12.00
Hjemme
Elverroad Kunstgræs

Brønshøj BK

B. 1973, Herlev
4. feb
Kl. 12.36
Hjemme
Elverroad Kunstgræs

AB Tårnby (2)

Kastrup Bk.
4. feb
Kl. 12.54
Ude
Elverroad Kunstgræs

B. 1973, Herlev

KampprogramU10 Drenge B (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 5 • Pulje 4

Februar 2018

B. 1973, Herlev (1)
4. feb
Kl. 09.00
Hjemme
Kunst, Tingbjerg IP

Brønshøj BK

Rosenhøj BK
4. feb
Kl. 09.18
Ude
Kunst, Tingbjerg IP

B. 1973, Herlev (1)

B. 1973, Herlev (1)
4. feb
Kl. 09.36
Hjemme
Kunst, Tingbjerg IP

B.93 (1)

B.93 (2)
4. feb
Kl. 09.54
Ude
Kunst, Tingbjerg IP

B. 1973, Herlev (1)

KampprogramU10 Drenge B (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 5 • Pulje 7

Februar 2018

B. 1973, Herlev (2)
4. feb
Kl. 09.00
Hjemme
Værkstedvej

Valby

BK Hellas
4. feb
Kl. 09.18
Ude
Værkstedvej

B. 1973, Herlev (2)

B. 1973, Herlev (2)
4. feb
Kl. 09.36
Hjemme
Værkstedvej

Bk. Skjold (1)

Herstedøster IC
4. feb
Kl. 09.54
Ude
Værkstedvej

B. 1973, Herlev (2)

KampprogramU10 Drenge SU (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 5 • Pulje 2

Februar 2018

B. 1973, Herlev
4. feb
Kl. 12.00
Hjemme
Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane

Bagsværd BK

FC Holte
4. feb
Kl. 12.20
Ude
Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane

B. 1973, Herlev

LSF
4. feb
Kl. 12.40
Ude
Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane

B. 1973, Herlev

B. 1973, Herlev
4. feb
Kl. 13.20
Hjemme
Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane

BK Friheden

KampprogramU10 Drenge A (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 9 • Pulje 3

Marts 2018

Dragør Bk.
4. mar
Kl. 09.00
Ude
Kunst, GVI. Nymosen

B. 1973, Herlev

B. 1973, Herlev
4. mar
Kl. 09.54
Hjemme
Kunst, GVI. Nymosen

Husum Bk

GVI
4. mar
Kl. 10.12
Ude
Kunst, GVI. Nymosen

B. 1973, Herlev

KampprogramU10 Drenge B (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 9 • Pulje 2

Marts 2018

B. 1973, Herlev (1)
4. mar
Kl. 09.00
Hjemme
Rådvadsvej

Bk. Stefan

Værløse BK
4. mar
Kl. 09.18
Ude
Rådvadsvej

B. 1973, Herlev (1)

B. 1973, Herlev (1)
4. mar
Kl. 09.36
Hjemme
Rådvadsvej

B 1903

Hillerød Fodbold
4. mar
Kl. 09.54
Ude
Rådvadsvej

B. 1973, Herlev (1)

KampprogramU10 Drenge B (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 9 • Pulje 8

Marts 2018

GVI
4. mar
Kl. 09.00
Ude
Brøndby Stadion Kunst

B. 1973, Herlev (2)

B. 1973, Herlev (2)
4. mar
Kl. 09.36
Hjemme
Brøndby Stadion Kunst

Skovshoved IF

B. 1973, Herlev (2)
4. mar
Kl. 09.54
Hjemme
Brøndby Stadion Kunst

Brøndbyernes IF

Tårnby FF
4. mar
Kl. 10.12
Ude
Brøndby Stadion Kunst

B. 1973, Herlev (2)

KampprogramU10 Drenge SU (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 9 • Pulje 2

Marts 2018

B. 1973, Herlev
4. mar
Kl. 09.20
Hjemme
Roskilde Idrætspark Kunstgræs

BK Friheden

FC Holte
4. mar
Kl. 09.40
Ude
Roskilde Idrætspark Kunstgræs

B. 1973, Herlev

B. 1973, Herlev
4. mar
Kl. 10.00
Hjemme
Roskilde Idrætspark Kunstgræs

Bagsværd BK

RB 1906
4. mar
Kl. 10.20
Ude
Roskilde Idrætspark Kunstgræs

B. 1973, Herlev

KampprogramU10 Drenge SU (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 2 • Pulje 2

Januar 2018

B. 1973, Herlev
Spillet
Hjemme
Roskilde Idrætspark Kunstgræs

BK Friheden

RB 1906
Spillet
Ude
Roskilde Idrætspark Kunstgræs

B. 1973, Herlev

B. 1973, Herlev
Spillet
Hjemme
Roskilde Idrætspark Kunstgræs

FC Holte

Bagsværd BK
Spillet
Ude
Roskilde Idrætspark Kunstgræs

B. 1973, Herlev

Holdets aktiviteterB1973 U10 (Årgang 2008)

Januar 2018
21.
søndag

12:30 - 16:30

Træningskamp
Træningsstævne i B73
B73
23.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Vintertræning på kunst
Kunst bane 1
25.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Vintertræning på kunst
27.
lørdag

08:15 - 11:30

Stævne
DBU vinterbold (SU)
Byvej 72, 2650 Hvidovre
28.
søndag

09:00 - 13:00

Stævne
DBU Vinterbold
Mere info følger
30.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Vintertræning på kunst
Kunst bane 1
Februar 2018
1.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Vintertræning på kunst
4.
søndag

09:00 - 13:00

Stævne
DBU Vinterbold
Mere info følger
6.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Vintertræning på kunst
Kunst bane 1
8.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Vintertræning på kunst
13.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Vintertræning på kunst
Kunst bane 1
15.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Vintertræning på kunst
20.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Vintertræning på kunst
Kunst bane 1
22.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Vintertræning på kunst
24.
lørdag

12:30 - 16:30

Træningskamp
Træningsstævne i B73
B73
27.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Vintertræning på kunst
Kunst bane 1
Marts 2018
1.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Vintertræning på kunst
4.
søndag

09:00 - 13:00

Stævne
DBU Vinterbold
Mere info følger
6.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Vintertræning på kunst
Kunst bane 1
8.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Vintertræning på kunst
13.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Vintertræning på kunst
Kunst bane 1
15.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Vintertræning på kunst
20.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Vintertræning på kunst
Kunst bane 1
22.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Vintertræning på kunst
27.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Vintertræning på kunst
Kunst bane 1
29.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Vintertræning på kunst
April 2018
13.
fredag

15:00 - 16:00

Stævne
Træningslejr på Bornholm
Mere info følger
29.
søndag

09:00 - 16:30

Stævne
Store bededags cup (egen-betaling)
Rolighedsvej 25, 4700
Maj 2018
26.
lørdag

09:00 - 17:00

Stævne
Bakkens Cup
Mere info tilgår