Menu

U10 (årg. 2008)

U8 1 maj 2016.

U8 2 maj 2016.

Holdets stab

Træner
profil
Thomas Schantz
Træner
profil
Jacob Sørensen
Træner
profil
Martin Skovdal Larsen
Assistenttræner
profil
Mattias Forsmann
Assistenttræner
profil
Peter Christensen
Holdleder
profil
Ronni Svart
Træner
profil
Peter Plambeck Gravesen

Spillerliste

profil
Adam Andres Holm
ingen img
Alexander Tronborg
ingen img
Anas Jama
ingen img
Andreas Molin
profil
Andreas Truelsen
profil
Arastou Hosseini Barmari
profil
Avni haxha
ingen img
Beni Mucondo
profil
Benjamin Rasmussen
profil
Casper Schugardt
profil
Casper Svart
ingen img
Christian Lindahl Christensen
ingen img
Daniel Fisker Jensen
profil
Daniel Kærager-bøtel
profil
David Siddhartha Bacher Hansen
ingen img
Elias Bach
ingen img
Elias Schneekloth Jensen
ingen img
Emilio Højman-Michaelides
profil
Fabian Christensen
profil
Filippos Kowalczyk
profil
Frederik Agerskov Lundgreen
ingen img
Frederik Müller
profil
Gustav Alexander Rosenstand
ingen img
Isak Jajovski
profil
Jannik Juul Hellstrøm
profil
Janus Tange
ingen img
Jonathan Sander
ingen img
Julius Nielsen
ingen img
Kaihan Hanifi
profil
Kiasha Tajik
ingen img
Klaes Emil Wiberg
ingen img
Laurits Holm
profil
Loui Stenbæk
profil
Lukijan Kuburovic
ingen img
Magnus Okkels
profil
Malle Bou Tange
ingen img
Malte Alex Lensfelt
ingen img
Malthe Zobbe Sørensen
ingen img
marcus bjørn madsen
profil
Marcus Plambeck Gravesen
ingen img
Mick Ojen
ingen img
Mikkel Jespersen
profil
Mikkel Sørensen
profil
Noah Kostechy
profil
Noah Pang
ingen img
Oliver Hedenskog
profil
Oliver Schjerning
ingen img
Pelle Forsman
ingen img
Remón Ghermay Ghebremichael
profil
Sebastian Andersen
ingen img
Sebastian Emil Skovdal Andrup
ingen img
Shan Singh
ingen img
Sinan Arda Güler
profil
Storm Håkonsen-Schantz
ingen img
Theodor Selimovic
ingen img
Victor Hansen
ingen img
Victor Vanting
ingen img
William Hjørne Rasmussen
ingen img
William Iversen
ingen img
William Thøgersen
profil
William Vagner Blessing
profil
Zain Al-Shamri

KampprogramU10 drenge 5-mands (08) SU (8-mandsmål) 1 runde • Pulje 1

August 2017

B. 1973, Herlev
2 - 4
Hjemme
Mørdrup Idrætsanlæg

Espergærde IF

FC Holte
2 - 1
Ude
Mørdrup Idrætsanlæg

B. 1973, Herlev

Helsinge Fodbold
2 - 9
livescore
Ude
Mørdrup Idrætsanlæg

B. 1973, Herlev

B. 1973, Herlev
4 - 2
Hjemme
Mørdrup Idrætsanlæg

Bagsværd BK

KampprogramU10 drenge 5-mands (08) SU runde 2 • Pulje 1

September 2017

B. 1973, Herlev
3 - 2
Hjemme
Akademisk Boldklub

BK Friheden

AB
1 - 10
Ude
Akademisk Boldklub

B. 1973, Herlev

B. 1973, Herlev
10 - 2
Hjemme
Akademisk Boldklub

Bagsværd BK

Brøndbyernes IF (1)
2 - 1
Ude
Akademisk Boldklub

B. 1973, Herlev

KampprogramU10 drenge 5-mands (08) SU runde 5 • Pulje 1

Oktober 2017

B. 1973, Herlev
29. okt
Kl. 11.00
Hjemme
Rudegård Stadion

FC Holte

Helsinge Fodbold
29. okt
Kl. 11.30
Ude
Rudegård Stadion

B. 1973, Herlev

B. 1973, Herlev
29. okt
Kl. 12.00
Hjemme
Rudegård Stadion

Espergærde IF

Bagsværd BK
29. okt
Kl. 12.30
Ude
Rudegård Stadion

B. 1973, Herlev

KampprogramU10 drenge 5-mands (08) SU runde 6 • Pulje 1

November 2017

B. 1973, Herlev
12. nov
Kl. 10.00
Hjemme
Brøndby Stadion Kunst

BK Friheden

AB
12. nov
Kl. 10.30
Ude
Brøndby Stadion Kunst

B. 1973, Herlev

B. 1973, Herlev
12. nov
Kl. 11.00
Hjemme
Brøndby Stadion Kunst

Brøndbyernes IF (1)

BSV af 2016
12. nov
Kl. 11.30
Ude
Brøndby Stadion Kunst

B. 1973, Herlev

KampprogramU10 drenge 5-mands (08) SU runde 4 • Pulje 1

Oktober 2017

B. 1973, Herlev
Spillet
Hjemme
Akademisk Boldklub

AB

BK Friheden
Spillet
Ude
Akademisk Boldklub

B. 1973, Herlev

B. 1973, Herlev
Spillet
Hjemme
Akademisk Boldklub

Haslev FC

KampprogramU10 drenge 5-mands (08) SU runde 3 • Pulje 2

September 2017

B. 1973, Herlev
Spillet
Hjemme
Brøndby Stadion

Brøndbyernes IF (1)

Herfølge BK
Spillet
Ude
Brøndby Stadion

B. 1973, Herlev

B. 1973, Herlev
Spillet
Hjemme
Brøndby Stadion

BSV af 2016

Lyngby Boldklub 1921
Spillet
Ude
Brøndby Stadion

B. 1973, Herlev

KampprogramU10 drenge 5-mands (08) SU runde 7 • Pulje 2

November 2017

B. 1973, Herlev
26. nov
Kl. 11.00
Hjemme
Lyngby Stadion

Brøndbyernes IF (1)

B. 1973, Herlev
26. nov
Kl. 11.30
Hjemme
Lyngby Stadion

BSV af 2016

Lyngby Boldklub 1921
26. nov
Kl. 12.00
Ude
Lyngby Stadion

B. 1973, Herlev

Holdets aktiviteterB1973 U10 (Årgang 2008)

Oktober 2017
24.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Vintertræning på kunst
Kunst bane 1
26.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Vintertræning på kunst
27.
fredag

16:00 - 17:00

Træningskamp
Opvarmnings træningskamp til FCM
28.
lørdag

05:30 - 21:30

Stævne
8-mandsstævne hos FCM
TBD
29.
søndag

10:00 - 14:00

Stævne
DBU - SU stævne
Kongevejen 464, 2840 Holte
31.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Vintertræning på kunst
Kunst bane 1
November 2017
2.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Vintertræning på kunst
5.
søndag

09:30 - 11:30

Træning
BMC
B73
7.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Vintertræning på kunst
Kunst bane 1
9.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Vintertræning på kunst
12.
søndag

10:00 - 14:00

Stævne
DBU - SU stævne
Brøndby Stadion
14.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Vintertræning på kunst
Kunst bane 1
16.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Vintertræning på kunst
21.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Vintertræning på kunst
Kunst bane 1
23.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Vintertræning på kunst
26.
søndag

10:00 - 14:00

Stævne
DBU - SU stævne
Lundtoftevej 61, 2800 Lyngby
28.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Vintertræning på kunst
Kunst bane 1
30.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Vintertræning på kunst
December 2017
3.
søndag

09:30 - 11:30

Træning
BMC
B73
5.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Vintertræning på kunst
Kunst bane 1
7.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Vintertræning på kunst
12.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Vintertræning på kunst
Kunst bane 1
14.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Vintertræning på kunst
19.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Vintertræning på kunst
Kunst bane 1
21.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Vintertræning på kunst
Januar 2018
2.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Vintertræning på kunst
Kunst bane 1
4.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Vintertræning på kunst
9.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Vintertræning på kunst
Kunst bane 1
11.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Vintertræning på kunst
16.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Vintertræning på kunst
Kunst bane 1
18.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Vintertræning på kunst
21.
søndag

12:30 - 16:30

Træningskamp
Træningsstævne i B73
B73
23.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Vintertræning på kunst
Kunst bane 1
25.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Vintertræning på kunst
30.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Vintertræning på kunst
Kunst bane 1
Februar 2018
1.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Vintertræning på kunst
6.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Vintertræning på kunst
Kunst bane 1
8.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Vintertræning på kunst
13.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Vintertræning på kunst
Kunst bane 1
15.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Vintertræning på kunst
20.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Vintertræning på kunst
Kunst bane 1
22.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Vintertræning på kunst
24.
lørdag

12:30 - 16:30

Træningskamp
Træningsstævne i B73
B73
27.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Vintertræning på kunst
Kunst bane 1
Marts 2018
1.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Vintertræning på kunst
6.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Vintertræning på kunst
Kunst bane 1
8.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Vintertræning på kunst
13.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Vintertræning på kunst
Kunst bane 1
15.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Vintertræning på kunst
20.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Vintertræning på kunst
Kunst bane 1
22.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Vintertræning på kunst
27.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Vintertræning på kunst
Kunst bane 1
29.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Vintertræning på kunst