Menu

U7 (årg. 2010)

U6 maj 2016.

Holdets stab

Træner
ingen pic
Rasmus Holm-Nielsen
Træner
ingen pic
Anders Duckert
Assistenttræner
ingen pic
Flemming Nielsen
Assistenttræner
ingen pic
Aman Jha
Assistenttræner
profil
Peter Sand
Assistenttræner
profil
Ulla van Deurs
Holdleder
profil
Rasmus Faber Weinreich

Spillerliste

profil
Adam Hult-Jacobsen
profil
Adrian Memishi
ingen img
Ahmet Arda Demirok
profil
Ajdin Kasumovic
ingen img
Alexander Delfi
ingen img
Andrej Savovic
ingen img
Ayoub Willumsen
profil
Dayan Mohammed Khan
ingen img
Drin Jakupi
profil
Elias Tack Haldrup
profil
Elmin Ejupovic
profil
Felix Nicholas Breinholdt
profil
Frede Sand
ingen img
Frej Priesum
ingen img
Gustavo Bachiry
profil
Hector Rønning Brooks
profil
Hugo Schiermacher
ingen img
Jakob Bjørn Sørensen
profil
Jakob Faber Weinreich
ingen img
Jonas Lindahl Christensen
profil
Jonathan Hjorth Müller
profil
Julius Emil Nielsen
profil
Lucas Ruff
ingen img
Mads Birkholm
profil
Magnus Corder
profil
Magnus Thor Dion Sørensen
ingen img
Malthe Mader Hansen
profil
Marcus Briting
ingen img
Mihajlo Ivanovic
ingen img
Mikas van Deurs
profil
Mousa Badawi
ingen img
Noah Tran
profil
Nor Duckert
ingen img
Oskar Pilegaard Melin
ingen img
Oskar Riis Holck
profil
Sebastian Munkgaard Kailow
ingen img
Theodor Darket
ingen img
Valdemar Poulsen
ingen img
Viktor Berard
ingen img
Villum Aksel Vestergaard
profil
Vitus Holm-Nielsen
ingen img
Aarav Jha

KampprogramU8 drenge 5-mands (10) 2 - 26. august • Pulje 3

August 2017

B. 1973, Herlev (2)
26. aug
Kl. 10.18
Hjemme
Birkevang

Orient GI (2)

Fløng-Hedehusene Idræt
26. aug
Kl. 10.54
Ude
Birkevang

B. 1973, Herlev (2)

Hareskov IF (1)
26. aug
Kl. 11.30
Ude
Birkevang

B. 1973, Herlev (2)

B. 1973, Herlev (2)
26. aug
Kl. 12.24
Hjemme
Birkevang

Greve Fodbold (2)

Holdets aktiviteterB1973 U08 (Årgang 2010)

August 2017
23.
onsdag

16:45 - 18:15

Træning
U8 træning
B73 - bane 2
23.
onsdag

17:00 - 17:45

Træning
Målmandstræning
B73 - bane 2
26.
lørdag

10:00 - 13:00

Stævne
DBU stævne Lørdag den 26. august
Birkevang 17, Hareskovby, 3500 Værløse
28.
mandag

16:45 - 18:15

Træning
U8 træning
B73 - bane 2
30.
onsdag

16:45 - 18:15

Træning
U8 træning
B73 - bane 2
30.
onsdag

17:00 - 17:45

Træning
Målmandstræning
B73 - bane 2
September 2017
2.
lørdag

10:00 - 12:30

Stævne
MedaljeStævne C-række hos Orient
Islevbrovej 44, 2610 Rødovre
2.
lørdag

15:00 - 17:30

Stævne
MedaljeStævne A-række hos Orient
Islevbrovej 44, 2610 Rødovre
4.
mandag

16:45 - 18:15

Træning
U8 træning
B73 - bane 2
6.
onsdag

16:45 - 18:15

Træning
U8 træning
B73 - bane 2
6.
onsdag

17:00 - 17:45

Træning
Målmandstræning
B73 - bane 2
10.
søndag

09:00 - 12:00

Stævne
B73 Micro Cup - husk at melde til at stå i boden.
B73
11.
mandag

16:45 - 18:15

Træning
U8 træning
B73 - bane 2
13.
onsdag

16:45 - 18:15

Træning
U8 træning
B73 - bane 2
13.
onsdag

17:00 - 17:45

Træning
Målmandstræning
B73 - bane 2
18.
mandag

16:45 - 18:15

Træning
U8 træning
B73 - bane 2
20.
onsdag

16:45 - 18:15

Træning
U8 træning
B73 - bane 2
20.
onsdag

17:00 - 17:45

Træning
Målmandstræning
B73 - bane 2
23.
lørdag

10:00 - 13:00

Stævne
DBU stævne Lørdag den 23. september
25.
mandag

16:45 - 18:15

Træning
U8 træning
B73 - bane 2
27.
onsdag

16:45 - 18:15

Træning
U8 træning
B73 - bane 2
27.
onsdag

17:00 - 17:45

Træning
Målmandstræning
B73 - bane 2
Oktober 2017
2.
mandag

16:45 - 18:15

Træning
U8 træning
B73 - bane 2
4.
onsdag

16:45 - 18:15

Træning
U8 træning
B73 - bane 2
4.
onsdag

17:00 - 17:45

Træning
Målmandstræning
B73 - bane 2
7.
lørdag

10:00 - 13:00

Stævne
DBU stævne Lørdag den 7. oktober
9.
mandag

16:45 - 18:15

Træning
U8 træning
B73 - bane 2
11.
onsdag

16:45 - 18:15

Træning
U8 træning
B73 - bane 2
11.
onsdag

17:00 - 17:45

Træning
Målmandstræning
B73 - bane 2
18.
onsdag

17:00 - 17:45

Træning
Målmandstræning
B73 - bane 2