Menu

U8 (årg. 2010)

U6 maj 2016.

Holdets stab

Træner
ingen pic
Rasmus Holm-Nielsen
Træner
ingen pic
Anders Duckert
Assistenttræner
ingen pic
Flemming Nielsen
Assistenttræner
ingen pic
Aman Jha
Assistenttræner
profil
Peter Sand
Assistenttræner
profil
Ulla van Deurs
Holdleder
profil
Rasmus Faber Weinreich

Spillerliste

profil
Adam Hult-Jacobsen
profil
Adrian Memishi
ingen img
Ahmet Arda Demirok
profil
Ajdin Kasumovic
ingen img
Albert Hadziu
ingen img
Andrej Savovic
profil
August Vestergaard-Wejergang
ingen img
Ayoub Willumsen
profil
Dayan Mohammed Khan
ingen img
Drin Jakupi
profil
Elias Tack Haldrup
profil
Elmin Ejupovic
profil
Felix Nicholas Breinholdt
profil
Frede Sand
ingen img
Frej Priesum
ingen img
Gustavo Bachiry
profil
Hector Rønning Brooks
profil
Hugo Schiermacher
ingen img
Jakob Bjørn Sørensen
profil
Jakob Faber Weinreich
profil
Jonathan Hjorth Müller
profil
Julius Emil Nielsen
ingen img
Leon Ademi
profil
Lucas Ruff
profil
Magnus Thor Dion Sørensen
profil
Malthe Mader Hansen
profil
Marcus Briting
ingen img
Mihajlo Ivanovic
ingen img
Mikas van Deurs
profil
Mikkel Jørgensen
profil
MOHAMMAD YASIM USMAN
profil
Mousa Badawi
profil
Nor Duckert
ingen img
Nökkvi Jón Stefánsson
ingen img
Oskar Pilegaard Melin
ingen img
Oskar Riis Holck
profil
Sebastian Munkgaard Kailow
ingen img
shefket zeneli
profil
Theodor Darket
ingen img
Valdemar Poulsen
profil
Victor Olea
ingen img
Viktor Berard
ingen img
Villum Aksel Vestergaard
profil
Vitus Holm-Nielsen
profil
Yusuf Ayoub
ingen img
Aarav Jha

KampprogramU8 drenge 5-mands (10) 1 - 7. oktober • Pulje 2

Oktober 2017

Farum BK
Spillet
Ude
Stavnsholt

B. 1973, Herlev

B. 1973, Herlev
Spillet
Hjemme
Stavnsholt

BK Friheden

B. 1973, Herlev
Spillet
Hjemme
Stavnsholt

Albertslund IF

BSV af 2016
Spillet
Ude
Stavnsholt

B. 1973, Herlev

KampprogramU8 drenge 5-mands (10) 3 - 7. oktober • Pulje 6

Oktober 2017

B. 1973, Herlev (3)
Spillet
Hjemme
Måløv Idrætspark

Greve Fodbold (2)

Taastrup FC (1)
Spillet
Ude
Måløv Idrætspark

B. 1973, Herlev (3)

Ishøj IF
Spillet
Ude
Måløv Idrætspark

B. 1973, Herlev (3)

B. 1973, Herlev (3)
Spillet
Hjemme
Måløv Idrætspark

Måløv BK (1)

KampprogramU8 drenge 5-mands (10) 3 - 7. oktober • Pulje 7

Oktober 2017

B. 1973, Herlev (1)
Spillet
Hjemme
Måløv Idrætspark

Greve Fodbold (1)

B. 1973, Herlev (2)
Spillet
Hjemme
Måløv Idrætspark

Taastrup FC (2)

Måløv BK (2)
Spillet
Ude
Måløv Idrætspark

B. 1973, Herlev (1)

Greve Fodbold (1)
Spillet
Ude
Måløv Idrætspark

B. 1973, Herlev (2)

Taastrup FC (2)
Spillet
Ude
Måløv Idrætspark

B. 1973, Herlev (1)

B. 1973, Herlev (2)
Spillet
Hjemme
Måløv Idrætspark

Måløv BK (2)

B. 1973, Herlev (1)
Spillet
Hjemme
Måløv Idrætspark

B. 1973, Herlev (2)

KampprogramU8 drenge (10) 2 Inde/håndboldmål 1.runde • Pulje 5

November 2017

FC Holte
19. nov
Kl. 14.00
Ude
Bjørnehøjhallen

B. 1973, Herlev

B. 1973, Herlev
19. nov
Kl. 14.36
Hjemme
Bjørnehøjhallen

Lyngby Boldklub 1921 (2)

B. 1973, Herlev
19. nov
Kl. 15.48
Hjemme
Bjørnehøjhallen

BSV af 2016

KampprogramU8 drenge (10) 3 Inde/håndboldmål 1.runde • Pulje 6

November 2017

Gundsømagle IF
19. nov
Kl. 09.12
Ude
Skævinge Hallen

B. 1973, Herlev

B. 1973, Herlev
19. nov
Kl. 09.48
Hjemme
Skævinge Hallen

BK Avarta (1)

B. 1973, Herlev
19. nov
Kl. 10.24
Hjemme
Skævinge Hallen

Måløv BK

Melby-Liseleje IF
19. nov
Kl. 10.48
Ude
Skævinge Hallen

B. 1973, Herlev

KampprogramU8 drenge (10) 2 Inde/håndboldmål 2.runde • Pulje 3

December 2017

Tune IF
9. dec
Kl. 12.12
Ude
Sengeløse Idrætsanlæg

B. 1973, Herlev

B. 1973, Herlev
9. dec
Kl. 12.48
Hjemme
Sengeløse Idrætsanlæg

Rosenhøj BK

B. 1973, Herlev
9. dec
Kl. 13.24
Hjemme
Sengeløse Idrætsanlæg

KFUM BK, Roskilde (2)

Ishøj IF
9. dec
Kl. 13.48
Ude
Sengeløse Idrætsanlæg

B. 1973, Herlev

KampprogramU8 drenge (10) 3 Inde/håndboldmål 2.runde • Pulje 6

December 2017

B. 1973, Herlev
3. dec
Kl. 09.12
Hjemme
Måløv-hallerne

Helsingør IF Fodbold

BK Avarta (1)
3. dec
Kl. 09.36
Ude
Måløv-hallerne

B. 1973, Herlev

Måløv BK
3. dec
Kl. 10.00
Ude
Måløv-hallerne

B. 1973, Herlev

B. 1973, Herlev
3. dec
Kl. 10.36
Hjemme
Måløv-hallerne

IF "Skjold" Birkerød Fodbold

KampprogramU8 drenge (10) 2 Inde/håndboldmål 3.runde • Pulje 4

Januar 2018

B. 1973, Herlev
20. jan
Kl. 12.12
Hjemme
Taastrup Idrætshaller

Orient GI (2)

KFUM BK, Roskilde (1)
20. jan
Kl. 12.36
Ude
Taastrup Idrætshaller

B. 1973, Herlev

Taastrup FC (2)
20. jan
Kl. 13.00
Ude
Taastrup Idrætshaller

B. 1973, Herlev

B. 1973, Herlev
20. jan
Kl. 13.36
Hjemme
Taastrup Idrætshaller

IF Frem Bjæverskov Fodbold

KampprogramU8 drenge (10) 3 Inde/håndboldmål 3.runde • Pulje 6

Januar 2018

Melby-Liseleje IF
6. jan
Kl. 12.00
Ude
Borgerskolen

B. 1973, Herlev

B. 1973, Herlev
6. jan
Kl. 12.36
Hjemme
Borgerskolen

Måløv BK

Taastrup FC
6. jan
Kl. 13.12
Ude
Borgerskolen

B. 1973, Herlev

B. 1973, Herlev
6. jan
Kl. 13.48
Hjemme
Borgerskolen

Gevninge IF (1)

KampprogramU8 drenge (10) 2 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 5

Marts 2018

FC Holte
11. mar
Kl. 09.12
Ude
Solvangshallen

B. 1973, Herlev

B. 1973, Herlev
11. mar
Kl. 09.48
Hjemme
Solvangshallen

IF Frem Bjæverskov Fodbold

B. 1973, Herlev
11. mar
Kl. 10.24
Hjemme
Solvangshallen

BSV af 2016

Lyngby Boldklub 1921 (2)
11. mar
Kl. 10.48
Ude
Solvangshallen

B. 1973, Herlev

KampprogramU8 drenge (10) 3 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 3

Marts 2018

Tune IF
11. mar
Kl. 09.00
Ude
Tune Hallen

B. 1973, Herlev

B. 1973, Herlev
11. mar
Kl. 09.36
Hjemme
Tune Hallen

Køge BK (1)

Ølstykke FC
11. mar
Kl. 10.12
Ude
Tune Hallen

B. 1973, Herlev

B. 1973, Herlev
11. mar
Kl. 10.48
Hjemme
Tune Hallen

BK Avarta (2)

Holdets aktiviteterB1973 U08 (Årgang 2010)

Oktober 2017
25.
onsdag

16:45 - 18:00

Træning
U8 Træning udendørs
Den lille kunstbane
29.
søndag

14:00 - 15:30

Træning
U8 Indendørstræning
Gymnasiehallen, Højsletten 39
November 2017
1.
onsdag

16:45 - 18:00

Træning
U8 Træning udendørs
Den lille kunstbane
5.
søndag

14:00 - 15:30

Træning
U8 Indendørstræning
Gymnasiehallen, Højsletten 39
8.
onsdag

16:45 - 18:00

Træning
U8 Træning udendørs
Den lille kunstbane
12.
søndag

10:00 - 13:00

Stævne
Indendørsstævne ½bane i Helsinge
Helsinge
15.
onsdag

16:45 - 18:00

Træning
U8 Træning udendørs
Den lille kunstbane
19.
søndag

09:12 - 11:00

DBU-Stævne
5-mands Stævne: C-række; Skævinge Hallen
19.
søndag

14:00 - 15:30

Træning
U8 Indendørstræning
Gymnasiehallen, Højsletten 39
19.
søndag

14:00 - 16:00

DBU-Stævne
5-mands Stævne: B-række Bjørnehøjhallen
22.
onsdag

16:45 - 18:00

Træning
U8 Træning udendørs
Den lille kunstbane
26.
søndag

10:00 - 13:00

Stævne
Indendørsstævne ½bane i Lynge-Uggeløse
Lynge-Uggeløse
29.
onsdag

16:45 - 18:00

Træning
U8 Træning udendørs
Den lille kunstbane
December 2017
3.
søndag

09:12 - 10:48

DBU-Stævne
5-mands Stævne: C-række; Måløv-hallerne
3.
søndag

14:00 - 15:30

Træning
U8 Indendørstræning
Gymnasiehallen, Højsletten 39
6.
onsdag

16:45 - 18:00

Træning
U8 Træning udendørs
Den lille kunstbane
9.
lørdag

12:12 - 14:00

DBU-Stævne
5-mands Stævne: B-række; Sengeløse Idrætsanlæg
10.
søndag

14:00 - 15:30

Træning
U8 Indendørstræning
Gymnasiehallen, Højsletten 39
13.
onsdag

16:45 - 18:00

Træning
U8 Træning udendørs
Den lille kunstbane
17.
søndag

14:00 - 15:30

Træning
U8 Indendørstræning
Gymnasiehallen, Højsletten 39
20.
onsdag

16:45 - 18:00

Træning
U8 Træning udendørs
Den lille kunstbane
Januar 2018
3.
onsdag

16:45 - 18:00

Træning
U8 Træning udendørs
Den lille kunstbane
6.
lørdag

12:00 - 14:00

DBU-Stævne
5-mands Stævne: C-række; Borgerskolen
7.
søndag

14:00 - 15:30

Træning
U8 Indendørstræning
Gymnasiehallen, Højsletten 39
10.
onsdag

16:45 - 18:00

Træning
U8 Træning udendørs
Den lille kunstbane
14.
søndag

14:00 - 15:30

Træning
U8 Indendørstræning
Gymnasiehallen, Højsletten 39
17.
onsdag

16:45 - 18:00

Træning
U8 Træning udendørs
Den lille kunstbane
20.
lørdag

12:12 - 13:48

DBU-Stævne
5-mands Stævne: B-række; Taastrup Idrætshaller
21.
søndag

14:00 - 15:30

Træning
U8 Indendørstræning
Gymnasiehallen, Højsletten 39
24.
onsdag

16:45 - 18:00

Træning
U8 Træning udendørs
Den lille kunstbane
28.
søndag

14:00 - 15:30

Træning
U8 Indendørstræning
Gymnasiehallen, Højsletten 39
31.
onsdag

16:45 - 18:00

Træning
U8 Træning udendørs
Den lille kunstbane
Februar 2018
4.
søndag

14:00 - 15:30

Træning
U8 Indendørstræning
Gymnasiehallen, Højsletten 39
7.
onsdag

16:45 - 18:00

Træning
U8 Træning udendørs
Den lille kunstbane
11.
søndag

14:00 - 15:30

Træning
U8 Indendørstræning
Gymnasiehallen, Højsletten 39
14.
onsdag

16:45 - 18:00

Træning
U8 Træning udendørs
Den lille kunstbane
18.
søndag

14:00 - 15:30

Træning
U8 Indendørstræning
Gymnasiehallen, Højsletten 39
21.
onsdag

16:45 - 18:00

Træning
U8 Træning udendørs
Den lille kunstbane
25.
søndag

14:00 - 15:30

Træning
U8 Indendørstræning
Gymnasiehallen, Højsletten 39
28.
onsdag

16:45 - 18:00

Træning
U8 Træning udendørs
Den lille kunstbane
Marts 2018
4.
søndag

14:00 - 15:30

Træning
U8 Indendørstræning
Gymnasiehallen, Højsletten 39
7.
onsdag

16:45 - 18:00

Træning
U8 Træning udendørs
Den lille kunstbane
11.
søndag

09:00 - 11:00

DBU-Stævne
5-mands medaljestævne: C-række; Tune Hallen
11.
søndag

09:12 - 11:00

DBU-Stævne
5-mands medaljestævne: B-række; Solvangshallen
11.
søndag

14:00 - 15:30

Træning
U8 Indendørstræning
Gymnasiehallen, Højsletten 39
14.
onsdag

16:45 - 18:00

Træning
U8 Træning udendørs
Den lille kunstbane
18.
søndag

14:00 - 15:30

Træning
U8 Indendørstræning
Gymnasiehallen, Højsletten 39
21.
onsdag

16:45 - 18:00

Træning
U8 Træning udendørs
Den lille kunstbane
25.
søndag

14:00 - 15:30

Træning
U8 Indendørstræning
Gymnasiehallen, Højsletten 39
28.
onsdag

16:45 - 18:00

Træning
U8 Træning udendørs
Den lille kunstbane
April 2018
1.
søndag

14:00 - 15:30

Træning
U8 Indendørstræning
Gymnasiehallen, Højsletten 39