Menu

U8 (årg. 2010)

U6 maj 2016.

Holdets stab

Træner
ingen pic
Rasmus Holm-Nielsen
Træner
ingen pic
Anders Duckert
Assistenttræner
ingen pic
Flemming Nielsen
Assistenttræner
ingen pic
Aman Jha
Assistenttræner
profil
Peter Sand
Assistenttræner
profil
Ulla van Deurs
Holdleder
profil
Rasmus Faber Weinreich

Spillerliste

profil
Adam Hult-Jacobsen
profil
Adrian Memishi
ingen img
Ahmet Arda Demirok
profil
Ajdin Kasumovic
ingen img
Albert Hadziu
ingen img
Andrej Savovic
profil
August Vestergaard-Wejergang
ingen img
Ayoub Willumsen
profil
Dayan Mohammed Khan
ingen img
Drin Jakupi
profil
Elias Tack Haldrup
profil
Elmin Ejupovic
profil
Felix Nicholas Breinholdt
profil
Frede Sand
ingen img
Frej Priesum
ingen img
Gustavo Maaloe
profil
Hector Rønning Brooks
profil
Hugo Schiermacher
ingen img
Jakob Bjørn Sørensen
profil
Jakob Faber Weinreich
profil
Jonathan Hjorth Müller
profil
Julius Emil Nielsen
profil
Leon Ademi
ingen img
Lisa Refsgaard Købsted
profil
Lucas Ruff
profil
Magnus Thor Dion Sørensen
profil
Malthe Mader Hansen
profil
Marcus Briting
ingen img
Mihajlo Ivanovic
ingen img
Mikas van Deurs
profil
Mikkel Jørgensen
profil
MOHAMMAD YASIM USMAN
profil
Mousa Badawi
profil
Nor Duckert
ingen img
Nökkvi Jón Stefánsson
ingen img
Oskar Pilegaard Melin
ingen img
Oskar Riis Holck
profil
Sebastian Munkgaard Kailow
ingen img
shefket zeneli
profil
Theodor Darket
ingen img
Valdemar Poulsen
profil
Victor Olea
ingen img
Villum Aksel Vestergaard
profil
Vitus Holm-Nielsen
profil
Yusuf Ayoub
ingen img
Aarav Jha

KampprogramU8 drenge (10) 2 Inde/håndboldmål 3.runde • Pulje 4

Januar 2018

B. 1973, Herlev
Spillet
Hjemme
Taastrup Idrætshaller

Orient GI (2)

KFUM BK, Roskilde (1)
Spillet
Ude
Taastrup Idrætshaller

B. 1973, Herlev

Taastrup FC (2)
Spillet
Ude
Taastrup Idrætshaller

B. 1973, Herlev

B. 1973, Herlev
Spillet
Hjemme
Taastrup Idrætshaller

IF Frem Bjæverskov Fodbold

KampprogramU8 drenge (10) 3 Inde/håndboldmål 3.runde • Pulje 6

Januar 2018

Herstedøster IC
Spillet
Ude
Trællerup-hallen

B. 1973, Herlev

B. 1973, Herlev
Spillet
Hjemme
Trællerup-hallen

Måløv BK

Taastrup FC
Spillet
Ude
Trællerup-hallen

B. 1973, Herlev

B. 1973, Herlev
Spillet
Hjemme
Trællerup-hallen

Gevninge IF (1)

KampprogramU8 drenge (10) 2 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 5

Marts 2018

FC Holte
11. mar
Kl. 09.12
Ude
Solvangshallen

B. 1973, Herlev

B. 1973, Herlev
11. mar
Kl. 10.24
Hjemme
Solvangshallen

BSV af 2016

Lyngby Boldklub 1921 (2)
11. mar
Kl. 10.48
Ude
Solvangshallen

B. 1973, Herlev

KampprogramU8 drenge (10) 3 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 3

Marts 2018

Tune IF
11. mar
Kl. 09.00
Ude
Tune Hallen

B. 1973, Herlev

B. 1973, Herlev
11. mar
Kl. 09.36
Hjemme
Tune Hallen

Køge BK (1)

Ølstykke FC
11. mar
Kl. 10.12
Ude
Tune Hallen

B. 1973, Herlev

B. 1973, Herlev
11. mar
Kl. 10.48
Hjemme
Tune Hallen

BK Avarta (2)

KampprogramU8 dr (10) ½ banestævne Viby Sj. 13/1-18 • Pulje 1

Januar 2018

RB 1906 (1)
Spillet
Ude
Viby Sj. Idrætscenter

B. 1973, Herlev (1)

B. 1973, Herlev (1)
Spillet
Hjemme
Viby Sj. Idrætscenter

Borup IF

B. 1973, Herlev (1)
Spillet
Hjemme
Viby Sj. Idrætscenter

RB 1906 (1)

Borup IF
Spillet
Ude
Viby Sj. Idrætscenter

B. 1973, Herlev (1)

KampprogramU8 dr (10) ½ banestævne Viby Sj. 13/1-18 • Pulje 2

Januar 2018

B. 1973, Herlev (2)
Spillet
Hjemme
Viby Sj. Idrætscenter

Svogerslev BK (2)

Svogerslev BK (1)
Spillet
Ude
Viby Sj. Idrætscenter

B. 1973, Herlev (2)

B. 1973, Herlev (2)
Spillet
Hjemme
Viby Sj. Idrætscenter

RB 1906 (2)

Svogerslev BK (1)
Spillet
Ude
Viby Sj. Idrætscenter

B. 1973, Herlev (2)

KampprogramU8 dr (10) ½ banestævne Viby Sj. 3/2-18 • Pulje 1

Februar 2018

B. 1973, Herlev (2)
3. feb
Kl. 16.00
Hjemme
Viby Sj. Idrætscenter

Allerød Fodbold Klub (2)

B. 1973, Herlev (2)
3. feb
Kl. 16.50
Hjemme
Viby Sj. Idrætscenter

Borup IF

Svogerslev BK (1)
3. feb
Kl. 17.10
Ude
Viby Sj. Idrætscenter

B. 1973, Herlev (2)

KampprogramU8 dr (10) ½ banestævne Viby Sj. 3/2-18 • Pulje 2

Februar 2018

Allerød Fodbold Klub (1)
3. feb
Kl. 16.00
Ude
Viby Sj. Idrætscenter

B. 1973, Herlev (3)

Svogerslev BK (2)
3. feb
Kl. 16.10
Ude
Viby Sj. Idrætscenter

B. 1973, Herlev (1)

B. 1973, Herlev (3)
3. feb
Kl. 16.30
Hjemme
Viby Sj. Idrætscenter

Svogerslev BK (2)

B. 1973, Herlev (1)
3. feb
Kl. 16.40
Hjemme
Viby Sj. Idrætscenter

Veksø IF

Veksø IF
3. feb
Kl. 17.00
Ude
Viby Sj. Idrætscenter

B. 1973, Herlev (3)

B. 1973, Herlev (1)
3. feb
Kl. 17.10
Hjemme
Viby Sj. Idrætscenter

Allerød Fodbold Klub (1)

B. 1973, Herlev (3)
3. feb
Kl. 17.30
Hjemme
Viby Sj. Idrætscenter

B. 1973, Herlev (1)

Holdets aktiviteterB1973 U08 (Årgang 2010)

Januar 2018
24.
onsdag

16:45 - 18:00

Træning
U8 Træning udendørs
Den lille kunstbane
28.
søndag

14:00 - 15:30

Træning
U8 Indendørstræning
Gymnasiehallen, Højsletten 39
31.
onsdag

16:45 - 18:00

Træning
U8 Træning udendørs
Den lille kunstbane
Februar 2018
3.
lørdag

15:30 - 17:30

Stævne
½bane Indendørsstævne i Viby Sjælland
Lindevej 32, 4130 Viby Sjælland
3.
lørdag

16:00 - 17:20

DBU-Stævne
Stævne: Viby Sj. Idrætscenter
3.
lørdag

16:00 - 17:40

DBU-Stævne
Stævne: Viby Sj. Idrætscenter
3.
lørdag

16:10 - 17:40

DBU-Stævne
Stævne: Viby Sj. Idrætscenter
7.
onsdag

16:45 - 18:00

Træning
U8 Træning udendørs
Den lille kunstbane
21.
onsdag

16:45 - 18:00

Træning
U8 Træning udendørs
Den lille kunstbane
25.
søndag

09:00 - 13:00

Stævne
½bane MEDALJE stævne i Helsinge
Idrætsvej 21, 3200 Helsinge
25.
søndag

14:00 - 15:30

Træning
U8 Indendørstræning
Gymnasiehallen, Højsletten 39
28.
onsdag

16:45 - 18:00

Træning
U8 Træning udendørs
Den lille kunstbane
Marts 2018
4.
søndag

09:00 - 13:00

Stævne
½bane MEDALJE stævne i Tune
Tunehøj 7, 4030 Tune
4.
søndag

14:00 - 15:30

Træning
U8 Indendørstræning
Gymnasiehallen, Højsletten 39
7.
onsdag

16:45 - 18:00

Træning
U8 Træning udendørs
Den lille kunstbane
11.
søndag

09:00 - 11:00

DBU-Stævne
5-mands medaljestævne: C-række; Tune Hallen
11.
søndag

09:12 - 11:00

DBU-Stævne
5-mands medaljestævne: B-række; Solvangshallen
14.
onsdag

16:45 - 18:00

Træning
U8 Træning udendørs
Den lille kunstbane
18.
søndag

09:00 - 13:00

Stævne
½bane MEDALJE stævne i Hedehusene
Charlottegårdsvej 4, 2640 Hedehusene
21.
onsdag

16:45 - 18:00

Træning
U8 Træning udendørs
Den lille kunstbane
28.
onsdag

16:45 - 18:00

Træning
U8 Træning udendørs
Den lille kunstbane