Menu

U9 (årg. 2008)

U8 1 maj 2016.

U8 2 maj 2016.

Holdets stab

Træner
profil
Thomas Schantz
Træner
profil
Jacob Sørensen
Træner
ingen pic
Martin Skovdal Larsen
Assistenttræner
profil
Mattias Forsmann
Assistenttræner
profil
Peter Christensen
Holdleder
profil
Ronni Svart

Spillerliste

profil
Adam Andres Holm
ingen img
Alexander Tronborg
ingen img
Andreas Molin
profil
Andreas Truelsen
profil
Arastou Hosseini Barmari
profil
Avni haxha
ingen img
Beni Mucondo
profil
Benjamin Rasmussen
profil
Casper Schugardt
profil
Casper Svart
ingen img
Christian Lindahl Christensen
ingen img
Danial Selim Özel
ingen img
Daniel Fisker Jensen
profil
Daniel Kærager-bøtel
profil
David Siddhartha Bacher Hansen
ingen img
Elias Bach
ingen img
Elias Schneekloth Jensen
ingen img
Emilio Højman-Michaelides
ingen img
Erion Serifi
profil
Fabian Christensen
profil
Filippos Kowalczyk
profil
Frederik Agerskov Lundgreen
ingen img
Frederik Müller
profil
Gustav Alexander Rosenstand
ingen img
Isak Jajovski
profil
Jannik Juul Hellstrøm
ingen img
Jonathan Sander
ingen img
Julius Nielsen
ingen img
Kaihan Hanifi
ingen img
Kasha Tajik
ingen img
Klaes Emil Wiberg
ingen img
Laurits Holm
profil
Loui Stenbæk
profil
Lukijan Kuburovic
ingen img
Magnus Okkels
ingen img
Malle Bou Tange
ingen img
Malte Alex Lensfelt
ingen img
Malthe Zobbe Sørensen
ingen img
marcus bjørn madsen
profil
Marcus Plambeck Gravesen
profil
Mathias Agtbøl Johansen
ingen img
Mick Ojén
profil
Mikkel Sørensen
profil
Noah Kostechy
profil
Noah Pang
ingen img
Oliver Hedenskog
ingen img
Oliver Rydahl Hansen
profil
Oliver Schjerning
ingen img
Pelle Forsman
ingen img
Remón Ghermay Ghebremichael
profil
Sebastian Andersen
ingen img
Sebastian Emil Skovdal Andrup
ingen img
Shan Singh
ingen img
Sinan Arda Güler
profil
Storm Håkonsen-Schantz
ingen img
Theodor Selimovic
ingen img
Victor Hansen
ingen img
Victor Vanting
ingen img
William Hjørne Rasmussen
ingen img
William Iversen
ingen img
William Thøgersen
profil
William Vagner Blessing
profil
Zain Al-Shamri

KampprogramU10 drenge 5-mands (08) 3 - 27. august • Pulje 7

August 2017

Hareskov IF
27. aug
Kl. 10.00
Ude
Elverroad

B. 1973, Herlev

B. 1973, Herlev
27. aug
Kl. 10.54
Hjemme
Elverroad

BK Avarta

BSF
27. aug
Kl. 11.48
Ude
Elverroad

B. 1973, Herlev

B. 1973, Herlev
27. aug
Kl. 12.42
Hjemme
Elverroad

IF Hjorten

KampprogramU10 drenge 5-mands (08) begynder- 27. august • Pulje 2

August 2017

Dalby IF / HFK fodbold
27. aug
Kl. 10.00
Ude
Allerød Idrætspark

B. 1973, Herlev

B. 1973, Herlev
27. aug
Kl. 10.36
Hjemme
Allerød Idrætspark

LSF

Allerød Fodbold Klub
27. aug
Kl. 11.30
Ude
Allerød Idrætspark

B. 1973, Herlev

B. 1973, Herlev
27. aug
Kl. 11.48
Hjemme
Allerød Idrætspark

Dalby IF / HFK fodbold

KampprogramU10 drenge 5-mands (08) SU (8-mandsmål) 1 runde • Pulje 1

August 2017

B. 1973, Herlev
26. aug
Kl. 11.00
Hjemme
Mørdrup Idrætsanlæg

Espergærde IF

FC Holte
26. aug
Kl. 11.30
Ude
Mørdrup Idrætsanlæg

B. 1973, Herlev

Helsinge Fodbold
26. aug
Kl. 12.00
Ude
Mørdrup Idrætsanlæg

B. 1973, Herlev

B. 1973, Herlev
26. aug
Kl. 13.00
Hjemme
Mørdrup Idrætsanlæg

Bagsværd BK

KampprogramU10 drenge 5-mands (08) SU runde 2 • Pulje 1

September 2017

B. 1973, Herlev
9. sep
Kl. 11.00
Hjemme
Akademisk Boldklub

BK Friheden

AB
9. sep
Kl. 11.30
Ude
Akademisk Boldklub

B. 1973, Herlev

B. 1973, Herlev
9. sep
Kl. 12.00
Hjemme
Akademisk Boldklub

Bagsværd BK

Brøndbyernes IF (1)
9. sep
Kl. 12.30
Ude
Akademisk Boldklub

B. 1973, Herlev

KampprogramU10 drenge 5-mands (08) SU runde 5 • Pulje 1

Oktober 2017

B. 1973, Herlev
29. okt
Kl. 11.00
Hjemme
Rudegård Stadion

FC Holte

Helsinge Fodbold
29. okt
Kl. 11.30
Ude
Rudegård Stadion

B. 1973, Herlev

B. 1973, Herlev
29. okt
Kl. 12.00
Hjemme
Rudegård Stadion

Espergærde IF

Bagsværd BK
29. okt
Kl. 12.30
Ude
Rudegård Stadion

B. 1973, Herlev

KampprogramU10 drenge 5-mands (08) SU runde 6 • Pulje 1

November 2017

B. 1973, Herlev
12. nov
Kl. 10.00
Hjemme
Brøndby Stadion Kunst

BK Friheden

AB
12. nov
Kl. 10.30
Ude
Brøndby Stadion Kunst

B. 1973, Herlev

B. 1973, Herlev
12. nov
Kl. 11.00
Hjemme
Brøndby Stadion Kunst

Brøndbyernes IF (1)

BSV af 2016
12. nov
Kl. 11.30
Ude
Brøndby Stadion Kunst

B. 1973, Herlev

KampprogramU10 drenge 5-mands (08) SU runde 4 • Pulje 1

Oktober 2017

Herfølge BK
7. okt
Kl. 11.00
Ude
Herfølge Stadion

B. 1973, Herlev

B. 1973, Herlev
7. okt
Kl. 12.00
Hjemme
Herfølge Stadion

AB

B. 1973, Herlev
7. okt
Kl. 12.30
Hjemme
Herfølge Stadion

Haslev FC

BK Friheden
7. okt
Kl. 13.00
Ude
Herfølge Stadion

B. 1973, Herlev

KampprogramU10 drenge 5-mands (08) SU runde 3 • Pulje 2

September 2017

B. 1973, Herlev
23. sep
Kl. 11.00
Hjemme
Brøndby Stadion

Brøndbyernes IF (1)

Herfølge BK
23. sep
Kl. 11.30
Ude
Brøndby Stadion

B. 1973, Herlev

B. 1973, Herlev
23. sep
Kl. 12.00
Hjemme
Brøndby Stadion

BSV af 2016

Lyngby Boldklub 1921
23. sep
Kl. 12.30
Ude
Brøndby Stadion

B. 1973, Herlev

KampprogramU10 drenge 5-mands (08) SU runde 7 • Pulje 2

November 2017

Herfølge BK
26. nov
Kl. 10.00
Ude
Lyngby Stadion

B. 1973, Herlev

B. 1973, Herlev
26. nov
Kl. 11.00
Hjemme
Lyngby Stadion

Brøndbyernes IF (1)

B. 1973, Herlev
26. nov
Kl. 11.30
Hjemme
Lyngby Stadion

BSV af 2016

Lyngby Boldklub 1921
26. nov
Kl. 12.00
Ude
Lyngby Stadion

B. 1973, Herlev

KampprogramU10 drenge 5-mands (08) 2 - 27. august • Pulje 6

August 2017

Orient GI (2)
27. aug
Kl. 10.00
Ude
Elverroad

B. 1973, Herlev (1)

B. 1973, Herlev (1)
27. aug
Kl. 10.54
Hjemme
Elverroad

Brøndbyernes IF (2)

BK Avarta (2)
27. aug
Kl. 11.48
Ude
Elverroad

B. 1973, Herlev (1)

B. 1973, Herlev (1)
27. aug
Kl. 12.42
Hjemme
Elverroad

Lundtofte Boldklub (1)

KampprogramU10 drenge 5-mands (08) 2 - 27. august • Pulje 7

August 2017

Brøndbyernes IF (1)
27. aug
Kl. 10.18
Ude
Elverroad

B. 1973, Herlev (2)

B. 1973, Herlev (2)
27. aug
Kl. 11.12
Hjemme
Elverroad

Lundtofte Boldklub (2)

B. 1973, Herlev (2)
27. aug
Kl. 12.06
Hjemme
Elverroad

BK Avarta (1)

Orient GI (1)
27. aug
Kl. 12.42
Ude
Elverroad

B. 1973, Herlev (2)

Holdets aktiviteterB1973 U10 (Årgang 2008)

August 2017
22.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning
B73 - Bane 2
24.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning
B73 - Bane 2
26.
lørdag

10:00 - 14:00

Stævne
DBU - SU stævne
Gymnasievej 5, 3060 Espergærde
27.
søndag

09:00 - 13:00

Stævne
DBU - stævne
TBD
29.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning
B73 - Bane 2
31.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning
B73 - Bane 2
September 2017
2.
lørdag

12:30 - 16:00

Stævne
Robey Cup (A) (egenbetaling)
Islevbrovej 44, Rødovre
3.
søndag

09:00 - 12:00

Stævne
Robey Cup (egenbetaling)
Islevbrovej 44 - Rødovre
3.
søndag

09:30 - 11:30

Træning
BMC
B73
5.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning
B73 - Bane 2
7.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning
B73 - Bane 2
9.
lørdag

10:00 - 14:00

Stævne
DBU - SU stævne
TBD
10.
søndag

08:00 - 16:00

Stævne
Mikro Cup - 2017
B73 ved klubhuset
12.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning
B73 - Bane 2
14.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning
B73 - Bane 2
17.
søndag

09:30 - 12:00

Træningskamp
8-mandstræningskamp (A/B)
Bagsværd Boldklub
19.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning
B73 - Bane 2
21.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning
B73 - Bane 2
23.
lørdag

09:30 - 12:00

Træningskamp
8-mandstræningskamp
Bagsværd Boldklub
23.
lørdag

10:00 - 14:00

Stævne
DBU - SU stævne
Brøndby station
24.
søndag

09:00 - 13:00

Stævne
DBU - stævne
TBD
26.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning
B73 - Bane 2
28.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning
B73 - Bane 2
Oktober 2017
1.
søndag

09:30 - 11:30

Træning
BMC
B73
3.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning
B73 - Bane 2
5.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning
B73 - Bane 2
7.
lørdag

10:00 - 14:00

Stævne
DBU - SU stævne
Vordingborgvej 124, 4681 Herfølge
8.
søndag

09:00 - 13:00

Stævne
DBU - stævne
TBD
10.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning
B73 - Bane 2
12.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning
B73 - Bane 2
13.
fredag

14:00 - 15:00

Stævne
Øens Cup (egenbetaling)
TBD
24.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning
B73 - Bane 2
26.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning
B73 - Bane 2
28.
lørdag

05:30 - 21:30

Stævne
8-mandsstævne hos FCM
TBD
29.
søndag

10:00 - 14:00

Stævne
DBU - SU stævne
Kongevejen 464, 2840 Holte
31.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning
B73 - Bane 2
November 2017
5.
søndag

09:30 - 11:30

Træning
BMC
B73
12.
søndag

10:00 - 14:00

Stævne
DBU - SU stævne
Brøndby Stadion
18.
lørdag

08:00 - 16:00

Møde
Seminar B1973 ungdomsafdeling (trænere / holdledere)
Klubben
26.
søndag

10:00 - 14:00

Stævne
DBU - SU stævne
Lundtoftevej 61, 2800 Lyngby
December 2017
3.
søndag

09:30 - 11:30

Træning
BMC
B73