Menu

U9 (årg. 2008)

U8 1 maj 2016.

U8 2 maj 2016.

Holdets stab

Træner
profil
Thomas Schantz
Træner
profil
Jacob Sørensen
Træner
ingen pic
Martin Skovdal Larsen
Assistenttræner
profil
Mattias Forsmann
Assistenttræner
ingen pic
Mohammad Al-Shamri
Assistenttræner
profil
Peter Christensen
Holdleder
profil
Ronni Svart

Spillerliste

profil
Adam Andres Holm
ingen img
Alexander Tronborg
ingen img
Andreas Molin
profil
Andreas Truelsen
profil
Arastou Hosseini Barmari
profil
Avni haxha
ingen img
Beni Mucondo
profil
Benjamin Rasmussen
profil
Casper Schugardt
profil
Casper Svart
ingen img
Christian Lindahl Christensen
ingen img
Danial Selim Özel
ingen img
Daniel Fisker Jensen
profil
Daniel Kærager-bøtel
ingen img
David Siddhartha Bacher Hansen
ingen img
Elias Schneekloth Jensen
ingen img
Emilio Højman-Michaelides
ingen img
Erion Serifi
profil
Fabian Christensen
profil
Filippos Kowalczyk
profil
Frederik Agerskov Lundgreen
profil
Frederik Müller
profil
Gustav Alexander Rosenstand
ingen img
Isak Jajovski
profil
Jannik Juul Hellstrøm
ingen img
Jonathan Sander
ingen img
Julius Nielsen
ingen img
Kaihan Hanifi
ingen img
Kasha Tajik
ingen img
Klaes Emil Wiberg
ingen img
Laurits Bach Holm
profil
Loui Stenbæk
profil
Lukijan Kuburovic
ingen img
Magnus Okkels
ingen img
Malle Bou Tange
ingen img
Malte Alex Lensfelt
ingen img
marcus bjørn madsen
profil
Marcus Plambeck Gravesen
ingen img
Mariusz Zdun
profil
Mathias Agtbøl Johansen
profil
Mikkel Sørensen
profil
Noah Kostechy
profil
Noah Pang
ingen img
Oliver Hedenskog
ingen img
Oliver Rydahl Hansen
profil
Oliver Schjerning
ingen img
Pelle Forsman
ingen img
Remón Ghermay Ghebremichael
profil
Sebastian Andersen
ingen img
Sebastian Emil Skovdal Andrup
ingen img
Shan Singh
ingen img
Sinan Arda Güler
profil
Storm Håkonsen-Schantz
ingen img
Theodor Selimovic
profil
Valdemar Birk
ingen img
Victor Hansen
ingen img
Wanzi Nathanael Kaimba
ingen img
William Hjørne Rasmussen
ingen img
William Iversen
ingen img
William Thøgersen
profil
William Vagner Blessing
profil
Zain Al-Shamri

KampprogramU9 drenge 5-mands (08) 1 - 10.juni Medaljestævne • Pulje 4, 2 baner

Juni 2017

B. 1973, Herlev
Spillet
Hjemme
Ballerup Idrætspark

BK Friheden

B. 1973, Herlev
Spillet
Hjemme
Ballerup Idrætspark

BSF (3)

Rosenhøj BK
Spillet
Ude
Ballerup Idrætspark

B. 1973, Herlev

BK Friheden
Spillet
Ude
Ballerup Idrætspark

B. 1973, Herlev

KampprogramU9 drenge 5-mands (08) 2 - 10.juni Medaljestævne • Pulje 11, 2 baner

Juni 2017

B. 1973, Herlev
Spillet
Hjemme
Elverroad

Brøndbyernes IF (1)

Fløng-Hedehusene
Spillet
Ude
Elverroad

B. 1973, Herlev

B. 1973, Herlev
Spillet
Hjemme
Elverroad

Herstedøster IC

Rosenhøj BK
Spillet
Ude
Elverroad

B. 1973, Herlev

KampprogramU9 drenge 5-mands (08) 3 - 10.juni Medaljestævne • Pulje 13, 2 baner

Juni 2017

Hareskov IF
Spillet
Ude
Ballerup Idrætspark

B. 1973, Herlev

B. 1973, Herlev
Spillet
Hjemme
Ballerup Idrætspark

Fløng-Hedehusene

B. 1973, Herlev
Spillet
Hjemme
Ballerup Idrætspark

Ølstykke FC

BSF
Spillet
Ude
Ballerup Idrætspark

B. 1973, Herlev

KampprogramU9 drenge 5-mands (08) begynder - 10.juni Medaljes • Pulje 4, 2 baner

Juni 2017

Virum-Sorgenfri BK
Spillet
Ude
Elverroad

B. 1973, Herlev

Bagsværd BK
Spillet
Ude
Elverroad

B. 1973, Herlev

B. 1973, Herlev
Spillet
Hjemme
Elverroad

Nødebo IF

B. 1973, Herlev
Spillet
Hjemme
Elverroad

Virum-Sorgenfri BK

Holdets aktiviteterB1973 U09 (Årgang 2008)

Juni 2017
24.
lørdag

14:00 - 18:00

Stævne
Café ind over Cup 2017 i Kastrup
Ugandavej 105, 2770 Kastrup
August 2017
1.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
VC opvarmning
B73
3.
torsdag

10:00 - 16:00

Stævne
Vildbjerg Cup 2017 (egenbetaling)
Tilgår
12.
lørdag

09:00 - 15:00

Stævne
B93 Cup 2017 (egenbetaling)
Ved Sporsløjfen 10, København
20.
søndag

11:00 - 17:00

Stævne
Tårnby Sommer Cup - (egenbetaling)
Ugandavej 105, Tårnby
27.
søndag

09:00 - 13:00

Stævne
DBU - stævne
TBD
September 2017
2.
lørdag

12:30 - 16:00

Stævne
Robey Cup (A) (egenbetaling)
Islevbrovej 44, Rødovre
3.
søndag

09:00 - 12:00

Stævne
Robey Cup (egenbetaling)
Islevbrovej 44 - Rødovre
10.
søndag

08:00 - 16:00

Stævne
Mikro Cup - 2017
B73 ved klubhuset
24.
søndag

09:00 - 13:00

Stævne
DBU - stævne
TBD
Oktober 2017
8.
søndag

09:00 - 13:00

Stævne
DBU - stævne
TBD
13.
fredag

14:00 - 15:00

Stævne
Øens Cup (egenbetaling)
TBD