Menu

U17 (årg. 2000)

U16 maj 2016.

Holdets stab

Træner
ingen pic
Lars Doctor Jacobsen
Træner
ingen pic
Søren Sperling

Spillerliste

ingen img
Anas Akhtar
ingen img
Andreas Falck Thonesen
ingen img
Anton Nøhr Jensen
ingen img
Carl Lollike
profil
Daniel Kühn Christiansen
ingen img
Erik Sverker Nilsson
ingen img
Frederik Englund Feddersen
ingen img
Jetlir Dobra
profil
Jonas Møller
ingen img
Kundayi Albrechtsen
ingen img
Lasse Lind Larsen
ingen img
Malthe Kofoed Hansen
ingen img
Marcus Friland
ingen img
marcus skjaldgård
ingen img
Mikkel Siveløkke Møller
ingen img
Nathan Isayas
ingen img
Nicolai Sperling
ingen img
Philip Allentoft Skogstad
ingen img
Philip Larsen
ingen img
Rasmus Jacobsen
ingen img
rasmus jørgensen
ingen img
Tobias Kastholm

StillingU19 Drenge 1 (99-00) Efterår • Pulje 3

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Albertslund-Glostrup 1 1 0 0 3
2 Bagsværd BK 1 1 0 0 3
3 Rosenhøj BK 1 1 0 0 3
4 BK Friheden 1 1 0 0 3
5 FC Ballerup (1) 1 1 0 0 3
6 FC Ballerup (2) 1 0 0 1 0
7 B. 1973, Herlev 1 0 0 1 0
8 Ishøj IF 1 0 0 1 0
9 Hørsholm-Usserød IK (1) 1 0 0 1 0
10 Lyngby Boldklub 1 0 0 1 0

StillingU19 Drenge 2 (99-00) Efterår • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Jyllinge FC 1 1 0 0 3
2 B. 1973, Herlev 1 1 0 0 3
3 Nivå-Kokkedal FK 1 1 0 0 3
4 Slagslunde-Ganløse IF 1 1 0 0 3
5 Værløse BK 1 1 0 0 3
6 Albertslund IF 1 0 0 1 0
7 Espergærde IF 1 0 0 1 0
8 Greve Fodbold 1 0 0 1 0
9 IF "Skjold" Birkerød Fodbold 1 0 0 1 0
10 Taastrup FC 1 0 0 1 0

KampprogramU19 Drenge 1 (99-00) Efterår • Pulje 3

August 2017

Bagsværd BK
5 - 3
livescore
Ude
Bagsværd Stadion

B. 1973, Herlev

B. 1973, Herlev
26. aug
Kl. 11.30
Hjemme
Elverroad Kunstgræs

Hørsholm-Usserød IK (1)
September 2017

Ishøj IF
3. sep
Kl. 14.00
Ude
Ishøj Idrætscenter

B. 1973, Herlev

B. 1973, Herlev
8. sep
Kl. 18.00
Hjemme
Elverroad Kunstgræs

Lyngby Boldklub

Albertslund-Glostrup
17. sep
Kl. 12.00
Ude
Albertslund Stadion

B. 1973, Herlev

B. 1973, Herlev
23. sep
Kl. 11.30
Hjemme
Elverroad Kunstgræs

Rosenhøj BK
Oktober 2017

BK Friheden
1. okt
Kl. 14.00
Ude
Strandmarkens Fritidscenter

B. 1973, Herlev

FC Ballerup (2)
7. okt
Kl. 14.00
Ude
Skovmarkskolen

B. 1973, Herlev

B. 1973, Herlev
14. okt
Kl. 11.30
Hjemme
Elverroad Kunstgræs

FC Ballerup (1)

KampprogramU19 Drenge 2 (99-00) Efterår • Pulje 1

August 2017

B. 1973, Herlev
UHT
Hjemme
Elverroad Kunstgræs

IF "Skjold" Birkerød Fodbold

Taastrup FC
26. aug
Kl. 13.30
Ude
NyBolig Park

B. 1973, Herlev
September 2017

B. 1973, Herlev
2. sep
Kl. 11.30
Hjemme
Elverroad

Jyllinge FC

Værløse BK
10. sep
Kl. 13.00
Ude
Værløse Stadion

B. 1973, Herlev

Espergærde IF
17. sep
Kl. 14.00
Ude
Mørdrup Idrætsanlæg

B. 1973, Herlev

B. 1973, Herlev
23. sep
Kl. 11.30
Hjemme
Elverroad

Nivå-Kokkedal FK

Greve Fodbold
30. sep
Kl. 13.00
Ude
Greve Idræts Center

B. 1973, Herlev
Oktober 2017

B. 1973, Herlev
7. okt
Kl. 11.30
Hjemme
Elverroad

Slagslunde-Ganløse IF

Albertslund IF
14. okt
Kl. 11.00
Ude
Albertslund Stadion

B. 1973, Herlev

Holdets aktiviteterB1973 U18 (Årgang 2000)

Holdet har ingen fremtidige aktiviteter.