Menu
Klubnyt I går kl. 18:20
VIND ET GAVEKORT PÅ 1.000 KR.
Klubnyt
Fra B73 til FC Nordsjælland
Klubnyt
Pingvin Cup 2017
Klubnyt
Årets spillere
Klubnyt
Forlængelse af samarbejdet med Kvindeseniors træner Claus Arnedal
Ugen kommende kampe
November 2017
25.
lørdag
09.00
Helsingør IF Fodbold
Herrer
U9
U9 Drenge B (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 3
Hillerød Stadion Kunstgræs
B. 1973, Herlev (1)
Hillerød Stadion Kunstgræs
25.
lørdag
09.18
B. 1973, Herlev (1)
Herrer
U9
U9 Drenge B (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 3
Hillerød Stadion Kunstgræs
Hillerød Fodbold
Hillerød Stadion Kunstgræs
25.
lørdag
09.54
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U9
U9 Drenge B (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 3
Hillerød Stadion Kunstgræs
B. 1973, Herlev (1)
Hillerød Stadion Kunstgræs
25.
lørdag
14.00
Helsinge Fodbold
Herrer
U16
U16 Drenge Mester (02) VinterBOLD • Pulje 1
Helsinge Stadion Kunstgræs
B. 1973, Herlev
Helsinge Stadion Kunstgræs
26.
søndag
09.00
Rosenhøj BK
Herrer
U10
U10 Drenge B (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 4
Avedøre Stadion Kunstgræs
B. 1973, Herlev (1)
Avedøre Stadion Kunstgræs
26.
søndag
09.00
FK Sydsjælland 05
Herrer
U9
U9 Drenge C (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 14
Lundtofte Idrætsplads
B. 1973, Herlev (3)
Lundtofte Idrætsplads
26.
søndag
09.18
Brønshøj BK
Herrer
U10
U10 Drenge A (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 6
Kunst, Tingbjerg IP
B. 1973, Herlev
Kunst, Tingbjerg IP
26.
søndag
09.18
B. 1973, Herlev (1)
Herrer
U10
U10 Drenge B (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 4
Avedøre Stadion Kunstgræs
B.93 (1)
Avedøre Stadion Kunstgræs
26.
søndag
09.18
Melby-Liseleje IF
Herrer
U9
U9 Drenge C (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 2
Albertslund Stadion Kunstgræs
B. 1973, Herlev (1)
Albertslund Stadion Kunstgræs
26.
søndag
09.36
B. 1973, Herlev
Herrer
U10
U10 Drenge A (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 6
Kunst, Tingbjerg IP
AB Tårnby (2)
Kunst, Tingbjerg IP
26.
søndag
09.36
Herstedøster IC
Herrer
U9
U9 Drenge C (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 2
Albertslund Stadion Kunstgræs
B. 1973, Herlev (1)
Albertslund Stadion Kunstgræs
26.
søndag
09.36
B. 1973, Herlev (3)
Herrer
U9
U9 Drenge C (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 14
Lundtofte Idrætsplads
Slagelse B&I
Lundtofte Idrætsplads
26.
søndag
09.54
Kastrup Bk.
Herrer
U10
U10 Drenge A (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 6
Kunst, Tingbjerg IP
B. 1973, Herlev
Kunst, Tingbjerg IP
26.
søndag
09.54
BK Friheden
Herrer
U10
U10 Drenge B (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 4
Avedøre Stadion Kunstgræs
B. 1973, Herlev (1)
Avedøre Stadion Kunstgræs
26.
søndag
09.54
B. 1973, Herlev (3)
Herrer
U9
U9 Drenge C (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 14
Lundtofte Idrætsplads
Lundtofte Boldklub
Lundtofte Idrætsplads
26.
søndag
10.00
Skovshoved IF
Herrer
U14
U14 Drenge 3 (04) VinterBOLD • Pulje 2
Gentofte Stadion Opv. kunst
Gentofte Opvisning
B. 1973, Herlev
Gentofte Stadion Opv. kunst
Gentofte Opvisning
26.
søndag
10.00
B. 1973, Herlev (2)
Herrer
U9
U9 Drenge B (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 9
Kunst, Ryparken
BK Fix
Kunst, Ryparken
26.
søndag
10.12
B. 1973, Herlev (1)
Herrer
U10
U10 Drenge B (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 4
Avedøre Stadion Kunstgræs
Brønshøj BK
Avedøre Stadion Kunstgræs
26.
søndag
10.12
B. 1973, Herlev (1)
Herrer
U9
U9 Drenge C (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 2
Albertslund Stadion Kunstgræs
Ølstykke FC (1)
Albertslund Stadion Kunstgræs
26.
søndag
10.12
Køge Nord FC
Herrer
U9
U9 Drenge C (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 14
Lundtofte Idrætsplads
B. 1973, Herlev (3)
Lundtofte Idrætsplads
26.
søndag
10.18
B. 1973, Herlev (2)
Herrer
U10
U10 Drenge B (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 7
Kunst, Valby IP, tribunen
Bk. Skjold (1)
Kunst, Valby IP, tribunen
26.
søndag
10.18
BK Hellas
Herrer
U9
U9 Drenge B (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 9
Kunst, Ryparken
B. 1973, Herlev (2)
Kunst, Ryparken
26.
søndag
10.36
Herstedøster IC
Herrer
U10
U10 Drenge B (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 7
Kunst, Valby IP, tribunen
B. 1973, Herlev (2)
Kunst, Valby IP, tribunen
26.
søndag
10.36
B. 1973, Herlev (2)
Herrer
U9
U9 Drenge B (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 9
Kunst, Ryparken
JIF Hakoah
Kunst, Ryparken
26.
søndag
10.54
B. 1973, Herlev (2)
Herrer
U10
U10 Drenge B (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 7
Kunst, Valby IP, tribunen
Valby
Kunst, Valby IP, tribunen
26.
søndag
10.54
B.93 (2)
Herrer
U9
U9 Drenge B (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 9
Kunst, Ryparken
B. 1973, Herlev (2)
Kunst, Ryparken
26.
søndag
11.12
BK Hellas
Herrer
U10
U10 Drenge B (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 7
Kunst, Valby IP, tribunen
B. 1973, Herlev (2)
Kunst, Valby IP, tribunen
26.
søndag
12.18
B. 1973, Herlev (2)
Herrer
U9
U9 Drenge C (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 8
Nandrupvej's Idrætsanlæg
Fix
Nandrupvej's Idrætsanlæg
26.
søndag
12.36
FB
Herrer
U9
U9 Drenge C (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 8
Nandrupvej's Idrætsanlæg
B. 1973, Herlev (2)
Nandrupvej's Idrætsanlæg
26.
søndag
12.54
B. 1973, Herlev (2)
Herrer
U9
U9 Drenge C (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 8
Nandrupvej's Idrætsanlæg
Gladsaxe-Hero BK
Nandrupvej's Idrætsanlæg
26.
søndag
13.12
Østerbro IF
Herrer
U9
U9 Drenge C (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 8
Nandrupvej's Idrætsanlæg
B. 1973, Herlev (2)
Nandrupvej's Idrætsanlæg
26.
søndag
15.50
B. 1973, Herlev (2)
Herrer
U8
U8 dr (10) ½ banestævne Lynge-Uggeløse 26/11-17 • Pulje 2
Lyngehallen
RB 1906 (2)
Lyngehallen
26.
søndag
16.00
B. 1973, Herlev (3)
Herrer
U8
U8 dr (10) ½ banestævne Lynge-Uggeløse 26/11-17 • Pulje 1
Lyngehallen
RB 1906 (1)
Lyngehallen
26.
søndag
16.10
Borup IF
Herrer
U8
U8 dr (10) ½ banestævne Lynge-Uggeløse 26/11-17 • Pulje 2
Lyngehallen
B. 1973, Herlev (2)
Lyngehallen
26.
søndag
16.20
B. 1973, Herlev (1)
Herrer
U8
U8 dr (10) ½ banestævne Lynge-Uggeløse 26/11-17 • Pulje 1
Lyngehallen
B. 1973, Herlev (3)
Lyngehallen
26.
søndag
16.30
Blovstrød IF
Herrer
U8
U8 dr (10) ½ banestævne Lynge-Uggeløse 26/11-17 • Pulje 2
Lyngehallen
B. 1973, Herlev (2)
Lyngehallen
26.
søndag
16.40
Helsinge Fodbold (2)
Herrer
U8
U8 dr (10) ½ banestævne Lynge-Uggeløse 26/11-17 • Pulje 1
Lyngehallen
B. 1973, Herlev (1)
Lyngehallen
26.
søndag
16.50
B. 1973, Herlev (3)
Herrer
U8
U8 dr (10) ½ banestævne Lynge-Uggeløse 26/11-17 • Pulje 1
Lyngehallen
Lynge-Uggeløse IF (1)
Lyngehallen
26.
søndag
17.00
B. 1973, Herlev (1)
Herrer
U8
U8 dr (10) ½ banestævne Lynge-Uggeløse 26/11-17 • Pulje 1
Lyngehallen
RB 1906 (1)
Lyngehallen
26.
søndag
17.00
B. 1973, Herlev (2)
Herrer
U8
U8 dr (10) ½ banestævne Lynge-Uggeløse 26/11-17 • Pulje 2
Lyngehallen
Helsinge Fodbold (1)
Lyngehallen
26.
søndag
17.10
Helsinge Fodbold (2)
Herrer
U8
U8 dr (10) ½ banestævne Lynge-Uggeløse 26/11-17 • Pulje 1
Lyngehallen
B. 1973, Herlev (3)
Lyngehallen
26.
søndag
17.20
Lynge-Uggeløse IF (1)
Herrer
U8
U8 dr (10) ½ banestævne Lynge-Uggeløse 26/11-17 • Pulje 1
Lyngehallen
B. 1973, Herlev (1)
Lyngehallen

VIP Bronze Sponsor

Eksklusiv Sponsor

Erhvervs Sponsor

Klub Sponsor

StillingSerie 1 • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Helsinge Fodbold 11 8 2 1 26
2 Espergærde IF 11 7 2 2 23
3 Fredensborg BI 11 7 1 3 22
4 Snekkersten IF 11 6 1 4 19
5 VB 1968 11 5 3 3 18
6 Ølstykke FC 11 6 0 5 18
7 B. 1973, Herlev 11 6 0 5 18
8 LSF 11 4 1 6 13
9 BK Avarta 11 4 1 6 13
10 Taarbæk IF 11 4 0 7 12
11 Frem Hellebæk 11 2 3 6 9
12 Frederiksværk FK 11 0 0 11 0

facebook