Menu

Klubbens værdier

                                KLUBBENS VÆRDIER

 

 

RESPEKT

 

                       Vi har alle et ansvar for at stoppe dårlig opførelse

 

Vi modtager alle med et håndtryk ,(et smil) og godt humør

 

ANSVARSBEVIDST

 

                           Vi taler pænt om klubben og taler ikke dårligt om andre

 

Vi passer på klubbens værdier: klubhus, omklædningsrum, materialer, mm

 

LIGHED

 

                          Ingen er over klubben, alle har lige stor betydning

 

Alle er velkommen i B 1973, så længe de overholder klubbens værdier

 

ENGAGEMENT

 

                          Alle har krav på at blive respekteret for den, de er

 

Alle tænker på B1973, før man tænker på sig selv

 

SOCIALE

 

                         B1973 er et naturligt samlingspunkt for alle

 

Det skal føles trygt og godt at være i B 1973.

 

 

Klubnyt 17. august kl. 18:14
Vores yngste medlemmer :) - U1
Klubnyt
Kvinde Landspokalen 3 Runde
Klubnyt
Vinsmagning i klubben
Klubnyt
B1973 Merchandise - til salg i Café Momse
Klubnyt
OPDATERING - OPSTART HERRESENIOR LØRDAG DEN 15. JULI 2017 OG OPSTARTSPROGRAM
Ugen kommende kampe
August 2017
22.
tirsdag
18.00
Rosenhøj BK
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 4 (05) Efterår • Pulje 3
Avedøre Stadion
B. 1973, Herlev
Avedøre Stadion
22.
tirsdag
18.30
B. 1973, Herlev (3)
Herrer
U14
Ungdomspokalen U14 Drenge B (04) 17/18 • Pulje 1
Elverroad
Greve Fodbold (2)
Elverroad
22.
tirsdag
20.00
B. 1973, Herlev
Herrer
Senior
8-Herresenior Mester - Efterår • Pulje 1
Elverroad Kunstgræs
Glostrup 95
Elverroad Kunstgræs
23.
onsdag
17.45
BSF
Omklædning 15
Herrer
U12
U12 Drenge 4 begyndere 8-mands (06) Efterår • Pulje 3
Ballerup Idrætspark
Bane 13A - 8-mandsbane
B. 1973, Herlev
Omklædning 16
Ballerup Idrætspark
Bane 13A - 8-mandsbane
23.
onsdag
18.00
B. 1973, Herlev
Herrer
U11
U11 Drenge 3 8-mands (07) Efterår • Pulje 3
Elverroad Kunstgræs
Lyngby Boldklub 1921
Elverroad Kunstgræs
23.
onsdag
18.00
B. 1973, Herlev
Herrer
U11
U11 Drenge 4 begynder 8-mands (07) Efterår • Pulje 3
Elverroad Kunstgræs
Greve Fodbold
Elverroad Kunstgræs
23.
onsdag
18.30
Rosenhøj BK
Kvinder
U15
U15 Piger 2 (03) Efterår • Pulje 2
Avedøre Stadion
Bella1973
Avedøre Stadion
23.
onsdag
19.00
Bella1973
Kvinder
Senior
8-Kvindesenior Mester - Efterår • Pulje 2
Elverroad
Hvalsø IF
Elverroad
23.
onsdag
19.00
Torveparkens SK
Herrer
U12
U12 Drenge 2 8-mands (06) Efterår • Pulje 4
Mørkhøj Skole
B. 1973, Herlev
Mørkhøj Skole
23.
onsdag
19.00
B. 1973, Herlev (1)
Herrer
U16
Ungdomspokal U16 Drenge (02) 17/18 • P1
Elverroad Kunstgræs
FFB (Øst)
Elverroad Kunstgræs
24.
torsdag
18.00
Gladsaxe-Hero BK
Herrer
U14
U14 Drenge 3 (04) Efterår • Pulje 3
Gladsaxe Stadion
B. 1973, Herlev
Gladsaxe Stadion
26.
lørdag
10.00
B. 1973, Herlev
Herrer
U14
U14 Drenge 2 (04) Efterår • Pulje 2
Elverroad Kunstgræs
Fredensborg BI
Elverroad Kunstgræs
26.
lørdag
10.00
Herlev IF
Herrer
U14
U14 Drenge 3 (04) Efterår • Pulje 3
Herlev Stadion
B. 1973, Herlev
Herlev Stadion
26.
lørdag
10.18
B. 1973, Herlev
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 26. august • Pulje 16
Herstedøster Stadion
BK Friheden
Herstedøster Stadion
26.
lørdag
10.18
B. 1973, Herlev (2)
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) 2 - 26. august • Pulje 3
Birkevang
Orient GI (2)
Birkevang
26.
lørdag
10.18
B. 1973, Herlev (1)
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) 2 - 26. august • Pulje 4
Birkevang
FHF
Birkevang
26.
lørdag
10.18
FC Holte (1)
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 2 - 26. august • Pulje 11
Dronninggaardskolen
B. 1973, Herlev (2)
Dronninggaardskolen
26.
lørdag
10.25
B. 1973, Herlev
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 3 - 26. august • Pulje 9, 2 baner
Elverroad
IF Hjorten
Elverroad
26.
lørdag
10.36
B. 1973, Herlev (1)
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 2 - 26. august • Pulje 12
Dronninggaardskolen
FC Holte (2)
Dronninggaardskolen
26.
lørdag
10.50
Gladsaxe-Hero BK
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 3 - 26. august • Pulje 9, 2 baner
Elverroad
B. 1973, Herlev
Elverroad
26.
lørdag
10.54
Herstedøster IC
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 26. august • Pulje 16
Herstedøster Stadion
B. 1973, Herlev
Herstedøster Stadion
26.
lørdag
10.54
Fløng-Hedehusene Idræt
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) 2 - 26. august • Pulje 3
Birkevang
B. 1973, Herlev (2)
Birkevang
26.
lørdag
10.54
Orient GI (1)
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) 2 - 26. august • Pulje 4
Birkevang
B. 1973, Herlev (1)
Birkevang
26.
lørdag
11.00
B. 1973, Herlev
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) SU (8-mandsmål) 1 runde • Pulje 1
Mørdrup Idrætsanlæg
Espergærde IF
Mørdrup Idrætsanlæg
26.
lørdag
11.12
B. 1973, Herlev (2)
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 2 - 26. august • Pulje 11
Dronninggaardskolen
Brøndbyernes IF
Dronninggaardskolen
26.
lørdag
11.12
Glostrup
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 2 - 26. august • Pulje 12
Dronninggaardskolen
B. 1973, Herlev (1)
Dronninggaardskolen
26.
lørdag
11.15
B. 1973, Herlev
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 3 - 26. august • Pulje 9, 2 baner
Elverroad
Glostrup
Elverroad
26.
lørdag
11.30
B. 1973, Herlev
Herrer
U19
U19 Drenge 1 (99-00) Efterår • Pulje 3
Elverroad Kunstgræs
Hørsholm-Usserød IK (1)
Elverroad Kunstgræs
26.
lørdag
11.30
BK Avarta
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 26. august • Pulje 16
Herstedøster Stadion
B. 1973, Herlev
Herstedøster Stadion
26.
lørdag
11.30
Hareskov IF (1)
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) 2 - 26. august • Pulje 3
Birkevang
B. 1973, Herlev (2)
Birkevang
26.
lørdag
11.30
Greve Fodbold (1)
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) 2 - 26. august • Pulje 4
Birkevang
B. 1973, Herlev (1)
Birkevang
26.
lørdag
11.30
FC Holte
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) SU (8-mandsmål) 1 runde • Pulje 1
Mørdrup Idrætsanlæg
B. 1973, Herlev
Mørdrup Idrætsanlæg
26.
lørdag
11.40
Herstedøster IC
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 3 - 26. august • Pulje 9, 2 baner
Elverroad
B. 1973, Herlev
Elverroad
26.
lørdag
11.48
B. 1973, Herlev (1)
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 2 - 26. august • Pulje 12
Dronninggaardskolen
BFC Lundegården
Dronninggaardskolen
26.
lørdag
12.00
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U16
U16 Drenge 1 (02) Efterår • Pulje 2
Virum Stadion
B. 1973, Herlev
Virum Stadion
26.
lørdag
12.00
Bella1973
Kvinder
U13
U13 Piger 8-mands 3 (05) Efterår • Pulje 3
Mørkhøj Skole
Orient GI
Mørkhøj Skole
26.
lørdag
12.00
Helsinge Fodbold
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) SU (8-mandsmål) 1 runde • Pulje 1
Mørdrup Idrætsanlæg
B. 1973, Herlev
Mørdrup Idrætsanlæg
26.
lørdag
12.06
B. 1973, Herlev (2)
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 2 - 26. august • Pulje 11
Dronninggaardskolen
BK Avarta
Dronninggaardskolen
26.
lørdag
12.24
B. 1973, Herlev
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 26. august • Pulje 16
Herstedøster Stadion
BK Vest, Rødovre
Herstedøster Stadion
26.
lørdag
12.24
B. 1973, Herlev (2)
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) 2 - 26. august • Pulje 3
Birkevang
Greve Fodbold (2)
Birkevang
26.
lørdag
12.24
B. 1973, Herlev (1)
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) 2 - 26. august • Pulje 4
Birkevang
Hareskov IF (2)
Birkevang
26.
lørdag
12.24
Herstedøster IC
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 2 - 26. august • Pulje 12
Dronninggaardskolen
B. 1973, Herlev (1)
Dronninggaardskolen
26.
lørdag
12.42
BSV af 2016
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 2 - 26. august • Pulje 11
Dronninggaardskolen
B. 1973, Herlev (2)
Dronninggaardskolen
26.
lørdag
13.00
B. 1973, Herlev
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) SU (8-mandsmål) 1 runde • Pulje 1
Mørdrup Idrætsanlæg
Bagsværd BK
Mørdrup Idrætsanlæg
26.
lørdag
13.30
B. 1973, Herlev
Herrer
Senior
Serie 3 • Pulje 3
Elverroad Kunstgræs
Orient GI
Elverroad Kunstgræs
26.
lørdag
13.30
Taastrup FC
Herrer
U19
U19 Drenge 2 (99-00) Efterår • Pulje 1
NyBolig Park
B. 1973, Herlev
NyBolig Park
26.
lørdag
13.30
Bella1973
Kvinder
Senior
Kvindesjællandsserien - Efterår • Pulje 1
Mørkhøj Skole
B 73 Slagelse
Mørkhøj Skole
26.
lørdag
15.30
B. 1973, Herlev
Herrer
Senior
Serie 1 • Pulje 1
Elverroad Kunstgræs
LSF
Elverroad Kunstgræs
27.
søndag
10.00
Hareskov IF
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 3 - 27. august • Pulje 7
Elverroad
B. 1973, Herlev
Elverroad
27.
søndag
10.00
Dalby IF / HFK fodbold
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) begynder- 27. august • Pulje 2
Allerød Idrætspark
B. 1973, Herlev
Allerød Idrætspark
27.
søndag
10.00
Orient GI (2)
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 2 - 27. august • Pulje 6
Elverroad
B. 1973, Herlev (1)
Elverroad
27.
søndag
10.18
B. 1973, Herlev
Kvinder
U11
U11 piger 5-mands (07) 2 - 27. august • Pulje 1, 2 baner
Møllegårdhallen
Espergærde IF
Møllegårdhallen
27.
søndag
10.18
Brøndbyernes IF (1)
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 2 - 27. august • Pulje 7
Elverroad
B. 1973, Herlev (2)
Elverroad
27.
søndag
10.36
B. 1973, Herlev
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) begynder- 27. august • Pulje 2
Allerød Idrætspark
LSF
Allerød Idrætspark
27.
søndag
10.54
B. 1973, Herlev
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 3 - 27. august • Pulje 7
Elverroad
BK Avarta
Elverroad
27.
søndag
10.54
B. 1973, Herlev
Kvinder
U11
U11 piger 5-mands (07) 2 - 27. august • Pulje 1, 2 baner
Møllegårdhallen
FIF, Hillerød
Møllegårdhallen
27.
søndag
10.54
B. 1973, Herlev (1)
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 2 - 27. august • Pulje 6
Elverroad
Brøndbyernes IF (2)
Elverroad
27.
søndag
11.00
Veksø IF
Herrer
Senior
Serie 5 - Efterår • Pulje 3
Veksø Multihal
B. 1973, Herlev (1)
Veksø Multihal
27.
søndag
11.00
Måløv BK
Herrer
U16
U16 Drenge 3 (02) Efterår • Pulje 2
Måløv Idrætspark
B. 1973, Herlev
Måløv Idrætspark
27.
søndag
11.12
B. 1973, Herlev (2)
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 2 - 27. august • Pulje 7
Elverroad
Lundtofte Boldklub (2)
Elverroad
27.
søndag
11.30
Allerød Fodbold Klub
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) begynder- 27. august • Pulje 2
Allerød Idrætspark
B. 1973, Herlev
Allerød Idrætspark
27.
søndag
11.30
Jægerspris IK
Kvinder
U11
U11 piger 5-mands (07) 2 - 27. august • Pulje 1, 2 baner
Møllegårdhallen
B. 1973, Herlev
Møllegårdhallen
27.
søndag
11.48
BSF
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 3 - 27. august • Pulje 7
Elverroad
B. 1973, Herlev
Elverroad
27.
søndag
11.48
B. 1973, Herlev
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) begynder- 27. august • Pulje 2
Allerød Idrætspark
Dalby IF / HFK fodbold
Allerød Idrætspark
27.
søndag
11.48
Nykøbing IF
Kvinder
U11
U11 piger 5-mands (07) 2 - 27. august • Pulje 1, 2 baner
Møllegårdhallen
B. 1973, Herlev
Møllegårdhallen
27.
søndag
11.48
BK Avarta (2)
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 2 - 27. august • Pulje 6
Elverroad
B. 1973, Herlev (1)
Elverroad
27.
søndag
12.06
B. 1973, Herlev (2)
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 2 - 27. august • Pulje 7
Elverroad
BK Avarta (1)
Elverroad
27.
søndag
12.42
B. 1973, Herlev
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 3 - 27. august • Pulje 7
Elverroad
IF Hjorten
Elverroad
27.
søndag
12.42
B. 1973, Herlev (1)
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 2 - 27. august • Pulje 6
Elverroad
Lundtofte Boldklub (1)
Elverroad
27.
søndag
12.42
Orient GI (1)
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 2 - 27. august • Pulje 7
Elverroad
B. 1973, Herlev (2)
Elverroad
27.
søndag
13.30
Herstedøster IC
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 2 (05) Efterår • Pulje 3
Herstedøster Stadion
B. 1973, Herlev
Herstedøster Stadion
28.
mandag
17.00
Orient GI
Kvinder
U15
U15 Piger 2 (03) Efterår • Pulje 2
Islev Skole
Bella1973
Islev Skole
28.
mandag
19.30
B. 1973, Herlev
Herrer
M+32
M+32 (Old boys) 2 • Pulje 3
Elverroad Kunstgræs
Rosenhøj BK
Elverroad Kunstgræs

VIP Bronze Sponsor

Eksklusiv Sponsor

Erhvervs Sponsor

Klub Sponsor

StillingSerie 1 • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 LSF 1 1 0 0 3
2 Espergærde IF 1 1 0 0 3
3 Fredensborg BI 1 1 0 0 3
4 VB 1968 1 1 0 0 3
5 Helsinge Fodbold 1 1 0 0 3
6 Snekkersten IF 1 1 0 0 3
7 Frem Hellebæk 1 0 0 1 0
8 Taarbæk IF 1 0 0 1 0
9 Frederiksværk FK 1 0 0 1 0
10 Ølstykke FC 1 0 0 1 0
11 B. 1973, Herlev 1 0 0 1 0
12 BK Avarta 1 0 0 1 0

facebook